Homeworld 2 (PC) - okladka

Homeworld 2 (PC)

Premiera:
16 września 2003
Premiera PL:
19 grudnia 2003
Platformy:
Gatunek:
Strategiczna
Język:
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (32)Gram (4)Ukończone (5)Kupię (1)

Opis Homeworld 2 (PC)
Redakcja MiastoGier.pl @ 02:00 14.06.2009

Śr. długość gry: nie podano

+ czaswięcej

Sequel najlepszego "kosmicznego" RTS-a i jednego z najlepszych w historii rynku PC. Fabuła rzuca nas sto lat po walce Kushan z potężną obcą rasą Vaygr. Tutaj poznamy nie tylko jedną planetę (Hiigarę, jak to miało miejsce w pierwowzorze), ale kulturę całej Galaktyki, która pozwoli zrozumieć obyczaje innych ras, klanów i odłamów (np. kupcy Bentusi).

Nadal przyjdzie nam stawać w szranki z morderczymi najeźdźcami, jednak znaczna część floty została zmodernizowana i zamieniona innymi jednostkami. Kilka okrętów pozostało nietknięty, choćby rozpoznawalny Mothership, jednakże bez niego Homeworld nie byłby Homeworldem. Ciekawą nowością jest opcja modyfikacji usprawnień wprowadzanych do myśliwców, bombowców i całej reszty floty. Teraz to my możemy decydować o tym, czy przykładowo zainstalować sprawniejsze silniki, czy potężniejsze działka. Cała kampania zaś owocuje w masę drobiazgów, np. pozostałości po innych cywilizacjach, co niebagatelnie wpływa na klimat rozgrywki i wrażenie obcowania w "prawdziwym" (wszech)świecie. Single Player zawiera w sobie 15 misji, acz poza tym nadal mamy do dyspozycji tryb gry wieloosobowej, gdzie maksymalnie sześciu graczy naraz może urzeczywistniać swe zdolności kosmicznych strategów.

PEGI: Od 12 latZawiera przemoc
Screeny z Homeworld 2 (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosMarcian   @   18:41, 16.10.2010
Generalnie świetna strategia. Jedna z niewielu tego typu. Po raz pierwszy w życiu zetknałem się ze strategia, w której steruje się flota statków kosmicznych. Kiedy grałem po raz pierwszy, nie udało mi się jej ukończyć, ale to wynikało z małego błędu gry, a właściwie sytuacji, której nie przewidzieli jej twórcy. Za drugim razem się udało, a wspomnienia zostawiła świetne. Polecam.