Hearts of Iron 2 (PC) - okladka

Hearts of Iron 2 (PC)

Premiera:
04 stycznia 2005
Premiera PL:
28 stycznia 2005
Platformy:
Gatunek:
Strategiczna
Język:
Polski
Wydawca:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (51)Gram (9)Ukończone (8)Kupię (4)

Opis Hearts of Iron 2 (PC)
Redakcja MiastoGier.pl @ 02:00 14.06.2009

Śr. długość gry: 250h 0min

+ czaswięcej

Hearts of Iron 2. W czasach, gdy ludzkość wciąż otrząsała się z wojny, która miała zakończyć wszystkie wojny, jej przywódcy i generałowie przygotowywali się na kolejne zmagania. Świat znów staje na krawędzi wojny światowej... W grze Hearts of Iron II to Ty jesteś głównodowodzącym wybranego narodu w czasie ogólnoświatowego chaosu drugiej wojny. Graj w czasach, w których wiatr historii wiał najmocniej i stań się elementem walki pomiędzy demokracją, komunizmem i faszyzmem. Weź udział w bitwach, które zdecydowały o losie całego świata. Aby zapewnić pokój - gotuj się do wojny!

Cechy:
- Zmień bieg historii z nową grą firmy Paradox Entertainment, która odpowiedzialna jest za serię Europa Universalis oraz gry Hearts of Iron i Crusader Kings.
- Walcz na wszystkich frontach drugiej wojny światowej - do dyspozycji masz ponad 175 państw.
- Cztery główne kampanie pozwolą Ci obejrzeć przebieg całej wojny, a dodatkowych 15 scenariuszy zawiera takie słynne bitwy jak D-Day, Operacja Barbarossa czy ofensywa w Ardenach.
- System wojskowy na poziomie dywizji - tocz walki na lądzie, morzu i w powietrzu.
- Dopracowana mapa świata z ponad 2700 prowincjami lądowymi i morskimi. Każda z nich posiada realistycznie odtworzone warunki terenowe i klimatyczne.
- Zaawansowany system komend pozwala na koncentrowanie ataków, dokładne bombardowania. Do dyspozycji masz ponad 20 różnych misji.
- Realistyczny model dyplomatyczny symuluje złożone elementy polityki wojennej. Dołącz do jednego z trzech wielkich paktów albo stwórz własny!
- Innowacyjny system rozwijania technologii z ponad 350 różnymi technologiami do wynalezienia.
- Ponad 12 500 historycznych postaci - przywódców politycznych i wojskowych, z własnymi portretami i agendami.
- Gra wieloosobowa w trybie kooperacji pozwala na rozgrywkę 32 graczom jednocześnie w sieci lokalnej lub przez Internet w serwisie Valkyrienet.

PEGI: Od 3 lat
Screeny z Hearts of Iron 2 (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudoskordzik7   @   18:37, 25.07.2010
Gra jak wiadomo świetna, jak z reszta lwia część produkcji serii. Grafika bardzo ładna, świetna jak zawsze muzyka no i oczywiście gra zajmuje na wiele godzin. Można w nią grać i grać, a to dzięki tym wszystkim krajom. Jestem fanem serii Europa Universalis i może nie mam zbyt obiektywnego spojrzenia na tą grę, ale gdy zacząłem w nią grac, to nie mogłem przestać. Ja jej daje 9/10, bo mimo wszystko, jednak doskonała nie jest.
0 kudoszielonygeneral   @   13:59, 26.08.2010
Gra jest bardzo wymagająca i raczej laik nie powinien się za nią brać. Bardzo rozbudowana a przede wszystkim w odróżnieniu od swojej poprzedniczki mamy zespoły badawcze które są utożsamione z państwem którym gramy: np: polska ma COP i PZinż co jest piękne bo można naprawdę poczuć atmosferę tamtych lat. Niestety gra jest tak zbudowana że granie polską jest heroicznym wyczynem i trzeba nie lada sprytu by bez pomocy kodów wygrać z niemcami ale jest to możliwe. Pojawił się też wywiad i polityka zagraniczna jest bardziej rozbudowana. Pozycja obowiązkowa dla fana tego typu gier. Jest jednak mały mankament...nie zawsze wszystkie zdarzenia historyczne pokrywają się z rzeczywistymi co często jest irytujące. dlatego 9/10.
0 kudosMatt111   @   12:16, 10.02.2011
Te gre robił ktoś bez głowy albo po 0,5.Lepiej zrobiliby ją jako gre
turową
0 kudossusu   @   12:52, 07.07.2011
E tam. Fajna jest. Chociaż trzeba przyznać, że ma wiele błędów. Największy to związany z multiplayerem. Jeśli gracze mają inne systemy windowsa to dużo kombinacji. Ja mam viste, a brat xp. Troche to już stara gra ale chciałem sobie zagrać nie sam, a tu kicha.
0 kudosFox46   @   15:43, 07.07.2011
Trochę się słyszało o tej grze ale nie miałem okazji w nią zagrać niestety. Może kiedyś
0 kudossusu   @   17:57, 08.07.2011
Polecam. Fajna dla tych, co lubią ekonomię, strategię i poświęcać czas w mapki Uśmiech Ja ją lubię nie wiem jak wy. ;) Uśmiech
Dodaj Odpowiedź