Tom Clancy's Splinter Cell: Conviction (PC) - okladka

Tom Clancy's Splinter Cell: Conviction (PC)

Premiera:
27 kwietnia 2010
Premiera PL:
29 kwietnia 2010
Platformy:
Gatunek:
Akcja / Strzelanka
Język:
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (159)Gram (58)Ukończone (98)Kupię (53)

Opis Tom Clancy's Splinter Cell: Conviction (PC)
Redakcja MiastoGier.pl @ 02:00 14.06.2009

Śr. długość gry: 9h 40min

+ czaswięcej

Tom Clancy's Splinter Cell: Conviction jest kolejnym etapem w życiu jednego z najbardziej charyzmatycznych bohaterów gier komputerowych - Sama Fishera!

Tym razem nasz protegowany nie będzie jednym z najlepszych agentów firmy Third Echelon, lecz zwykłym zbiegiem. Przyjaciółka i koleżanka z byłej pracy Sama o imieniu Anna Grimsdottir wpada w niemałe kłopoty, a Fisher oczywiście postanawia jej pomóc. Aby to zrobić wstępuje ponownie do Third Echelon i zaczyna wypełniać zlecone mu zadania a za swoją pracę ma otrzymać pomoc w uratowaniu Anny.

Niestety nie wszystko idzie po jego myśli i już w trakcie wypełniania pierwszego zadania zostaje oszukany. Ucieka więc z agencji i jako zbieg rusza na pomoc Annie. Nie zdaje sobie sprawy z tego, że walczył będzie nie z byle zbirami, lecz ze swoimi dawnymi szefami!

W porównaniu do poprzednich części Splinter Cell, Conviction znacząco odchodzi od wcześniej utartych ścieżek. Tym razem nie będziemy ukrywać się w cieniu i likwidować po cichu niczego niespodziewających się oponentów. Sam Fisher wyjdzie na ulice w świetle dnia i przy pomocy tłumów będzie próbował ścigać swoich oraz Anny oprawców. Nie będzie miał do dyspozycji nowoczesnych gadżetów, ani dziesiątek rodzajów broni. Będzie skazany głównie na silę własnych mięśni oraz umiejętności walki.

Gra posiada zaawansowany system walki, rozbudowaną sztuczną inteligencję postaci oraz niezwykle szczegółową oprawę audio-wizualną. Tom Clancy's Splinter Cell: Conviction działa na silniku graficznym Unreal Engine 3.0!

PEGI: Od 18 lat
Screeny z Tom Clancy's Splinter Cell: Conviction (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosprofesjonalista19   @   18:45, 17.05.2011
To zależy. Kilka godzin rozgrywki w single i nieograniczona zabwa w trybie CO-OP - ten nigdy nie ma prawa sie znudzic. Zalecam jednak granie od razu na poziomie trudności "realistic" gdyż gra jest stosunkowo łatwa (przynajmniej dla mnie). Ogólnie rzecz biorąć SCC jest wg mnie produkcją udaną - fabuła musze przyznać że jest świetna tryb rozgrywki - zgodzę się z Dżorylem w kwestii zarówno skradania jak i "brutalności". Świetny jest system Mark&Execute który naprawdę cieszy oko Uśmiech
Polecam każdemu koneserowi gier PC
0 kudosKBUM   @   22:56, 17.05.2011
3/4 gier przechodzę na najtrudniejszym poziomie właśnie po to by wydłużyć tę rozgrywkę Dumny bo net nie zawsze domaga Smutny
0 kudosDżoryl_66   @   10:59, 05.06.2011
Moim "największym" osiągnięciem co do przejścia na danym poziomie trudności było ukończenie gry Bulletstorm na bardzo trudnym.
0 kudosPuchar   @   12:26, 31.07.2011
Gierka wspaniała jak dla mnie najlepsza z serii SC .Jeśli ktoś chciałby pograć w trybie co-op w Tom Clancy's: Splinter Cell: Convinction to niech pisze na steamie lub na tej stronce.
Steam Nick: Puchar
UBI Nick: Puchar
0 kudosDżoryl_66   @   12:22, 21.08.2011
Jak się grę przejdzie 2 raz to nie wydaje się ona taka wcale długa.
0 kudosandriuk   @   20:03, 31.08.2011
czy ta gra obsługuje TYLKO windows XP ?
0 kudosguy_fawkes   @   20:14, 31.08.2011
UP: Wymagania tej gry co do systemu operacyjnego ZACZYNAJĄ SIĘ od Windowsa XP, więc gra działa również na każdym nowszym.
0 kudosDżoryl_66   @   13:29, 03.09.2011
Głupa sprawa gdyby gra z 2010 roku chodziła tylko na XP. Szczęśliwy
0 kudossasuke257   @   09:44, 08.09.2011
Nigdy nie grałem w Splinter Cella ta część jest moją pierwszą i muszę przyznać że bardzo mi się spodobała lubię gry w stylu skradania się. Chciałbym zapytać tych którzy grali w poprzednie części czy w tamtych grach jak się ukrywamy to też obraz robi się czarno-biały czy to tylko w tej części zostało zastosowane.
0 kudosguy_fawkes   @   10:53, 08.09.2011
W poprzednich jest inaczej, a przynajmniej w jedynce, którą zaliczyłem. Tam masz po prostu wskaźnik ukrycia. Poza tym w porównaniu z jedynką Conviction to prawie zwykła strzelanka. W starszych SC położono o wiele większy nacisk na bycie niewykrywalnym.

EDIT: Conviction zaliczone. Umieszczenie Sama w centrum zainteresowania jest ok, ale cała reszta kuleje. Szkoda, że ze znakomitej skradanki zrobiono shooter z elementami skradania... Dziś, kiedy rynek jest przesycony grami akcji na 1-2 popołudnia tym bardziej czuć dramat, jaki stał się udział tej serii - ubył nam jeden z ostatnich bastionów planowania i rozważnego stawiania kroków... Co-op w żadnym calu tego nie nadrabia, a wraz ze spapraną optymalizacją wręcz pogrąża Conviction. Jako fan poprzedników odczuwam głęboki żal i zwyczajnie mi przykro, że Ubi poszedł w tym kierunku.
0 kudosKrru   @   07:27, 08.04.2013
Pomimo iż Conviction odstaje nieco od pierwotnych założeń serii, to ogólnie rzecz biorąc wywarło na mnie pozytywne wrażenie. Jednak nie jest to już ten sam Sam co kiedyś...
0 kudosPabloMG   @   17:09, 12.02.2014
SC Conviction prezentuje inne założenia i rozgrywkę niż te które znamy w poprzednich częściach, więcej akcji mi nie przeszkadzało, wrażenia jak najbardziej pozytywne na koniec warto wspomnieć o dwóch trybach gry: fabularnym oraz denied ops (eliminacja przeciwników) dzięki temu można pograć dłużej Puszcza oko
0 kudosnikalij   @   17:47, 12.02.2014
Ta gra niestety nie zasili jednak mojej kolekcji. Wydaje się być bardzo liniowa i monotonna. Co Wy na to?
0 kudosguy_fawkes   @   22:28, 12.02.2014
UP: Conviction to zdecydowanie najsłabsza część serii, nastawiona na akcję, a nie to, co kiedyś było atutem tej serii - czyli mnogość dróg do celu. Ton Twojego postu daje do zrozumienia, że chyba nie znasz poprzednich części - w takim razie odsyłam do nich, bo aż do Chaos Theory seria od samego początku notowała tendencję zwyżkową. Double Agent miało już sporo niedoróbek, a powrót do korzeni (aczkolwiek nie w każdym aspekcie) nastąpił dopiero w najnowszej odsłonie - Blacklist. Jeśli lubisz pomyśleć, zanim naciśniesz spust lub też w ogóle chcesz uniknąć zabijania - jesteś w domu. Uśmiech
0 kudosKrru   @   08:59, 26.12.2014
Misje w Conviction są urozmaicone. Najczęściej skradamy się i poruszamy się w cieniu, ale co jakiś czas dostajemy misje, w których głównie się strzela. Czasami trzeba podłożyć ładunki wybuchowe albo kogoś przesłuchać. Pierwsze przesłuchanie jest najbardziej efektowne. Następne przesłuchania są gorzej zrobione i po jakimś czasie przewidywalne. Rodzajów zadań jest więcej, ale nie będę ich wszystkich wypisywał. Szkoda, że nie ma opcji szybkiego zapisu. Na szczęście checkpointów jest dość dużo. Warto zagrać, nawet jeśli nie grało się w poprzednie części serii.
Dodaj Odpowiedź