Ballerburg (PC) - okladka

Ballerburg (PC)

Premiera:
11 listopada 2002
Premiera PL:
26 września 2003
Platformy:
Gatunek:
Strategiczna
Język:
Polski
Strona:

ObserwujMam (1)Gram (1)Ukończone (0)Kupię (0)

Opis Ballerburg (PC)
Redakcja MiastoGier.pl @ 02:00 14.06.2009

Śr. długość gry: nie podano

+ czaswięcej

Ballerburg to wciągająca gra strategiczna, która przeniesie nas do czasów średniowiecznych zamków, rycerzy, krucjat i wojen oblężniczych. W tych ciekawych i bardzo niebezpiecznych czasach, nie łatwo jest rządzić królestwem, każdego dnia trzeba stoczyć zaciętą walkę o przetrwanie...

Gra posiada przejrzysty interface oraz uproszczoną formę zarządzania dobrami, a jednocześnie na tyle rozbudowaną, że pozwala na różnorodną działalność dodatkową, jak magia i odkrycia. Zostaje nam sporo czasu na zarządzanie militariami: budowanie zbrojowni, gromadzenie dział armatnich, ustawianie wyrzutni i katapult, a przede wszystkim na to co najlepsze w tej grze - na atakowanie przeciwnika.

Zastosowano tu zabawnie pomyślany sposób oddawania strzałów. Aby oddać celny strzał trzeba wykonać kilkanaście czynności zaczynając od ustawienia działa za pomocą kompasu, następnie nastawienia kąta pod jakim będzie wystrzeliwana amunicja, po czym odległości na jaką chcemy wystrzelić pocisk.

Dalej zasady są podobne do szkolnych "statków". Mając do pomocy mapę przedstawiającą układ budynków przeciwnika staramy się kolejno je trafiać. Budynki są różnej wielkości i wytrzymałości więc i zabawa wymaga on nas kombinowania przy doborze wykorzystywanych dział. Im ich więcej tym rozgrywka ciekawsza.

Ale nasz przeciwnik (lub przeciwnicy) nie będzie stał spokojnie, kiedy my ich zaatakujemy. Zatem oprócz ataku musimy się jeszcze bronić i strzec naszych włości przed zniszczeniem, ogniem, złym zaklęciem czy innymi perturbacjami. Tu wykorzystujemy moce deszczu, zaklęcia ochronne, wynalazki itp.

Ponadto Ballerburg oferuje:
- 4 różne rodzaje gry i dodatkowe bonusowe gierki
- 4 kampanie po 8 poziomów każda, w ciągu dnia i nocy
- 3 tryby gry dla wielu graczy (hotseat, LAN, internet)
- 14 rodzajów budynków, każdy z unikalnymi funkcjami i zastosowaniem
- 11 rodzajów broni (katapulty, wyrzutnie rakiet etc)
- spektakularne zaklęcia, jak np: zasłona świetlna, trzęsienie ziemi, tarcza ochronna etc.
system zwycięstw, medali, statystyki.


Wkład w encyklopedię mieli:   gregory16mix,
Screeny z Ballerburg (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?