Sherlock Holmes: Przebudzenie (PC) - okladka

Sherlock Holmes: Przebudzenie (PC)

Premiera:
23 listopada 2006
Premiera PL:
28 kwietnia 2007
Platformy:
Gatunek:
Przygodowa
Język:
- napisy
Producent:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (37)Gram (10)Ukończone (10)Kupię (1)

Opis Sherlock Holmes: Przebudzenie (PC)
Redakcja MiastoGier.pl @ 02:00 14.06.2009

Śr. długość gry: 15h 0min

+ czaswięcej

W domu przy Baker Street 221b rozpoczyna się typowy londyński dzień: mgła z rana, mgła w południe i mgła wieczorem. Sherlock Holmes jest tego ranka w podłym nastroju, zaś od ostatniej sprawy, nad którą pracował ten słynny detektyw, minęło wiele czasu. Jednak przybycie doktora Watsona zakłóci tę uciążliwą rutynę, gdyż przynosi on wieści o tajemniczym zaginięciu młodej maoryskiej służącej, która pracowała w domu jednego z jego pacjentów, kapitana Stenwicka.

Gdy tylko znajdzie się na miejscu zdarzenia, Sherlock Holmes odkryje pierwsze poszlaki wskazujące na doprawdy dziwną sprawę, związaną z porwaniem, nie zaś z zaginięciem. Teoria detektywa znajdzie potwierdzenie, gdy odkryje on podobne przypadki opisywane przez prasę oraz ludzi, których indaguje. Nie zachodzi wątpliwość, że tylko potężna organizacja mogła zaplanować porwania. Jednak jaki miała powód, skoro na pierwszy rzut oka nie widać żadnego związku między porwanymi, co więcej, nie zażądano również okupu?

Dalszy ciąg śledztwa oraz odkrycie makabrycznych tropów szybko wykaże, że za tajemniczą organizacją kryje się dziwna i niepokojąca sekta, która czci boga Cthulhu i stoi na granicy szaleństwa.

Sherlock Holmes i mit Cthulhu

Sherlock Holmes – Przebudzenie zaprasza graczy do wzięcia udziału w przygodzie, gdzie upowszechniony przez H.P. Lovecrafta fikcyjny mit Cthulhu po raz pierwszy spotyka się z najwspanialszym detektywem wszech czasów. Skutkiem tego jest zażarta bitwa między racjonalizmem i siłami nadprzyrodzonymi.

Spotkanie Sherlocka Holmesa z mitem Cthulhu to zaskakująca konfrontacja między racjonalizmem i siłami nadprzyrodzonymi, a nawet obłędem. W grze Sherlock Holmes - Przebudzenie spotykają się dwa zupełnie przeciwstawne światy, zaś gracz ma okazję zagłębiać się coraz bardziej w grozę i zawiłości zła wraz z postępem gry, która rzuca wyzwanie jego rozumowaniu aż do końcowej rozgrywki w czystym stylu powieści Conan Doyle’a.

* Dołącz do Sherlocka Holmesa w najbardziej przerażającej przygodzie jego kariery.
* Niezwykła konfrontacja między światem Sherlocka Holmesa i mitem Cthulhu, która kończy się walką między racjonalizmem a siłami nadprzyrodzonymi.
* Piękna, trójwymiarowa grafika i mnóstwo zróżnicowanych lokacji

 

PEGI: Od 12 lat
Screeny z Sherlock Holmes: Przebudzenie (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosmatt2100   @   12:04, 09.04.2011
Naprawdę niezła gierka. Tajemnica, zagadki itp. Zresztą dwa pierwsze słowa mówią same za siebie Dumny