Cities: Skylines II (PC) - okladka

Cities: Skylines II (PC)

Premiera:
24 października 2023
Premiera PL:
24 października 2023
Platformy:
Gatunek:
Strategiczna / Ekonomiczna
Język:
- napisy
Producent:
Dystrybutor:
Strona:
brak danych

ObserwujMam (0)Gram (0)Ukończone (0)Kupię (0)

Opis Cities: Skylines II (PC)
Materdea @ 19:14 04.09.2023
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻

Śr. długość gry: nie podano

+ czaswięcej

Cities: Skylines II to kontynuacja popularnej gry strategiczno-ekonomicznej utrzymanej w konwencji city-buildera, w której wcielamy się w zarządcę miasta. Naszym zadaniem jest wybudowanie go od podstaw, rozwinięcie do granic możliwości i zapewnienie mieszkańcom dogodnego życia. Za produkcję odpowiadają twórcy oryginału, studio Colossal Order - autorzy m.in. Cities in Motion.

W Cities: Skylines II gracz ponownie obejmuje kontrolę nad niewielkim skwerkiem i jako wszechmocne bóstwo (albo jak wolą niektórzy - osoba zarządzająca włościami) staramy się przy ograniczonych zasobach, by była to metropolia idealna, wręcz utopijna. W tym celu tworzymy miejską infrastrukturę składającą się z dróg, budynków użyteczności publicznej, ale także ustanawiamy wysokość podatków i dbamy o zaspokojenie podstawowych (ale i tych wyższego rzędu) potrzeb mieszkańców.

Rozgrywka Cities: Skylines II reprezentuje typowy dla tego nurtu gatunek strategiczno-ekonomiczny. Akcję obserwujemy z rzutu izometrycznego, a naszym podstawowym celem jest stworzenie dobrze funkcjonującej metropolii. Aby tego dokonać, twórcy produkcji oddali do dyspozycji graczy spory, bo mierzący 36 km kwadratowych, kawałek terenu na którym działąmy. Należy jednak pamiętać, że samo budowanie kolejnych wieżowców to nie wszystko, gdyż kasa w skarbcu miasta szybko się kurczy, więc trzeba pozyskiwać ją z podatków, jednocześnie nie okradając mieszkańców, którzy wkurzeni mogą przeprowadzić się gdzie indziej. Każda decyzja niesie za sobą konsekwencje. Wzmocnić lokalny przemysł, jednocześnie usprawniając gospodarkę za pomocą handlu? Wypadałoby też, aby dzielnice mieszkalne mogły się prężnie rozwijać, a w centrum miasta nadal tętniło życie. W jaki sposób zaspokoisz potrzeby i pragnienia mieszkańców, nie powodując deficytu budżetowego?

Deweloperzy Cities: Skylines II oddali w ręce uzdolnionych fanów także specjalne narzędzia, wspierające twórczość moderów.

Wymagania: Twórcy gry Cities: Skylines II ujawnili jej wymagania sprzętowe. Szczegóły dostępne są w zakładce wymagań naszej encyklopedii.
PEGI: Od 3 lat
Screeny z Cities: Skylines II (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?