Martha Is Dead (PC) - okladka

Martha Is Dead (PC)

Premiera:
24 lutego 2022
Premiera PL:
24 lutego 2022
Platformy:
Gatunek:
Przygodowa
Język:
- napisy
Producent:
Dystrybutor:
brak danych
Strona:

ObserwujMam (1)Gram (0)Ukończone (1)Kupię (1)

Opis Martha Is Dead (PC)
roxa175 @ 00:32 11.02.2023
Roksana "roxa175"

Śr. długość gry: 5h 30min

+ czaswięcej

Martha Is Dead to eksploracyjna gra przygodowa w niezwykle mrocznym klimacie thrillera psychologicznego, której akcja toczy się w 1944 r. we Włoszech.

Fabuła Martha Is Dead przenosi gracza do niewielkiej włoskiej miejscowości tuż przed zakończeniem II wojny światowej. Gdy konflikt pomiędzy Niemcami a Aliantami nabiera na sile, znalezione zostaje zbezczeszczone ciało kobiety imieniem Martha. Jej siostra bliźniaczka, Giulia, młoda córka niemieckiego żołnierza, musi sama poradzić sobie z dotkliwą traumą związaną z morderstwem i utratą siostry. Polowanie na prawdę jest owiane atmosferą tajemniczego folkloru i okropieństw wojny, która coraz bardziej się zaciska.

Rozgrywka Martha Is Dead to typowa współczesna gra przygodowa, gdzie akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby, a naszym zadaniem jest eksploracja zamkniętych lokacji i poszukiwanie interaktywnych elementów oraz rozwiązywanie zagadek środowiskowych.

PEGI: Od 18 latZawiera przemocZawiera sceny wywołujące strach
Screeny z Martha Is Dead (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosroxa175   @   18:17, 23.04.2023
Gra ma niesamowity klimat, fabuła jest bardzo interesująca i pomimo irytującego miejscami sterowania to chce się brnąć dalej i poznawać dalsze losy głównej bohaterki. Nie zaskoczyły mnie te krwawe momenty czy ilość krwi, bo w końcu to tylko gra i jakoś nie zwracam na to uwagi - (nawiązuje do tej cenzury, która się w jakieś wersji gry pojawiła), ale mimo wszystko pewne interakcje jakie ma do wykonania nasza postać są tak oryginalne, że z czymś podobnym nie spotkałam się w żadnym tytule. Dumny Trzeba przekonać się na sobie czy taki styl gry nam przypasuje, moja ocena 8/10. Uśmiech
0 kudosBarbarella.   @   18:21, 23.04.2023
Widzę że Roxa wysoko oceniła grę. Trzeba dołożyć do Listy Życzeń bo faktycznie wygląda to intrygująco. Jakiś czas temu już się nią interesowałam ale chyba nie było jej jeszcze w Encyklopedii MG i zapomniałam o niej.
1 kudosroxa175   @   18:25, 23.04.2023
Właśnie już parę miesięcy temu, zaraz jak ją przeszłam i chciałam sobie kliknąć do kolekcji, okazało się, że jej w niej nie ma, więc dodałam do encyklopedii, lecz troszkę musiała jak widać poczekać na akceptację. Niewinny
1 kudosMaterdea   @   08:23, 24.04.2023
"Albowiem cierpliwi będą wynagrodzeni" - Materdea. Diabelski pomysł