Ara: History Untold (PC) - okladka

Ara: History Untold (PC)

Premiera:
2024
Premiera PL:
2024
Platformy:
Gatunek:
Strategiczna
Język:
Producent:
Dystrybutor:
brak danych
Strona:

ObserwujMam (0)Gram (0)Ukończone (0)Kupię (0)

Opis Ara: History Untold (PC)
Kawira @ 08:18 09.02.2023
Maciej "Kawira" Domański

Śr. długość gry: nie podano

+ czaswięcej

Ara: History Untold to strategia turowa typu 4X (eksploruj, rozwijaj, eksploatuj, eksterminuj), w której prowadzimy wybraną nację przez historię ludzkości. Za projekt odpowiada debiutanckie studio Oxide Interactive założone przez weteranów z Firaxis - autorów wielu udanych podobnych produkcji (jak wskrzeszonej marki XCOM).

Rozgrywka Ara: History Untold wzoruje się na serii Civilization, przy której pracowali deweloperzy w poprzedniej firmie. Produkcja pozwala graczowi przejąć kontrolę nad dowolną nacją, która pojawiła się w rozległej historii gatunku homo sapiens i poprowadzić ją do wielkości - różnie pojmowanej. Każde państwo posiada swoje budynki i jednostki specjalne niedostępne dla innych. Proceduralnie generowane mapy mają przywodzić na myśl Ziemię oraz zawierają wszystkie biomy - od tropików przez tajgi po mroźne pustkowia. W różnych miejscach znajdują się surowce strategiczne niezbędne do wykorzystania bardziej zaawansowanych formacji wojskowych. Podobnie jak w serii Civilization, również tutaj mamy parę dróg zwycięstwa, a oprócz wojen zajmujemy się także dyplomacją. W jej skład wchodzi zawieranie paktów, wymuszanie trybutu czy handel surowcami.

Screeny z Ara: History Untold (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?