Sherlock Holmes: The Awakened (PC) - okladka

Sherlock Holmes: The Awakened (PC)

Premiera:
11 kwietnia 2023
Premiera PL:
11 kwietnia 2023
Platformy:
Gatunek:
Akcja / Przygodowa
Język:
- napisy
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
brak danych
Strona:
brak danych

ObserwujMam (1)Gram (0)Ukończone (2)Kupię (0)

Opis Sherlock Holmes: The Awakened (PC)
Kawira @ 09:06 10.01.2023
Maciej "Kawira" Domański

Śr. długość gry: 7h 30min

+ czaswięcej

Sherlock Holmes: The Awakened to odświeżona wersja klasycznej gry przygodowej wydanej w 2008 roku z kilkoma kluczowymi zmianami mających znamiona rebootu. Za projekt odpowiada niezależne, ukraińskie studio Frogwares znane nie tylko za sprawą gier z Sherlockiem Holmesem (i oryginalnym wydaniem Sherlock Holmes: Przebudzenie), ale także 80 Dni czy The Sinking City.

Fabuła Sherlock Holmes: The Awakened przenosi gracza do 1882 roku i rozgrywa się jakiś czas po historii z Sherlock Holmes: Chapter One (nowej przygody z młodym detektywem, będącej swoistym prologiem do wszystkich poprzednich gier). Akcja rozgrywa się zarówno w Europie jak i Ameryce Północnej. Wcielając się w tytułowego bohatera stajemy przed zagadką rodem z horrorów Lovecrafta, gdzie za serią tajemniczych morderstw stoi kult starożytnego boga, którego przebudzenie doprowadzi do końca świata. Musimy rozwiązać sprawę zanim obłęd opanuje nasz umysł na dobre.

Rozgrywka Sherlock Holmes: The Awakened to przygodowa gra akcji, któa skupia się na eksploracji półotwartych lokacji, poszukiwaniu wszelkich użytecznych poszlak i próbach rozwiązania stawianych przed detektywem spraw. Całą zabawę obserwujemy zza pleców bohatera, a nasze zadanie polega na rozmowie z postaciami niezależnymi oraz pieczołowitym odtwarzaniu tego, co się wydarzyło - to wszystko na podstawie obserwacji miejsca zbrodni. Na końcu łączymy fakty w tzw. Pałacu Umysłu, który - w odróżnieniu od innych gier z serii - charakteryzuje się chaosem wywołanym przez kontakt z nadprzyrodzonymi potworami.

Co istotne, to wygląd protagonisty został oparty na wizerunku Holmesa z poprzedzającej grę produkcji Sherlock Holmes: Chapter One.

Wymagania: Twórcy gry Sherlock Holmes: The Awakened ujawnili jej wymagania sprzętowe. Szczegóły dostępne są w zakładce wymagań naszej encyklopedii.
PEGI: Od 16 latZawiera przemoc
Screeny z Sherlock Holmes: The Awakened (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?