Return to Monkey Island (PC) - okladka

Return to Monkey Island (PC)

Premiera:
19 września 2022
Premiera PL:
19 września 2022
Platformy:
Gatunek:
Przygodowa
Język:
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
brak danych
Strona:

ObserwujMam (0)Gram (0)Ukończone (0)Kupię (1)

Opis Return to Monkey Island (PC)
Materdea @ 16:54 10.09.2022
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻

Śr. długość gry: nie podano

+ czaswięcej

Return to Monkey Island to piąta pełnoprawna odsłona serii Monkey Island - oldschoolowych przygodówek point & click. Za powrót tej nieco zapomnianej, choć nadal cieszącej się niebywałą estymą, marki odpowiada studio Terrible Toybox (we współpracy z Lucasfilm Games).

Fabuła Return to Monkey Island prezentuje wydarzenia, które miały miejsce po pierwszych dwóch częściach cyklu, czyli The Secret of Monkey Island oraz Monkey Island 2: LeChuck’s Revenge. Guybrush jest już starszy, sfrustrowany i niespełniony, ponieważ nie odnalazł sekretu Monkey Island. Na scenie pojawili się młodzi przywódcy piratów dowodzeni przez kapitana Madisona, którzy odsunęli starą gwardię od władzy, a Melee Island zmieniła się na gorsze. Protagonista wraca ostatni raz, by zmierzyć się Małpią Wyspą i spróbować spełnić swoje marzenie.

Rozgrywka Return to Monkey Island co do joty pozostaje tą samą, doskonale znaną z czasów świetności przygodówek point & click. Ręcznie rysowane, statyczne tła, charakterystyczna - choć już nie utrzymana w pixelartowej konwencji - kreska oraz stylistyka samych postaci, a także szereg zagadek środowiskowych, których rozwiązanie przybliża nas do poznania finału historii kolejnych przygód Guybrusha.

Reżyserią gry zajął się sam Ron Gilbert - jeden z oryginalnych twórców pierwszych dwóch gier. Napisania scenariusza podjął się ponownie Dave Grossman, a Guybrush Threepwood znów przemawia głosem aktora Dominica Armatora.

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?