The Last of Us: Part I (PC) - okladka

The Last of Us: Part I (PC)

Premiera:
28 marca 2023
Premiera PL:
28 marca 2023
Platformy:
Gatunek:
Akcja / Przygodowa
Język:
Producent:
Strona:

ObserwujMam (4)Gram (0)Ukończone (4)Kupię (4)

Opis The Last of Us: Part I (PC)
Materdea @ 18:34 09.06.2022
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻

Śr. długość gry: 19h 34min

+ czaswięcej

The Last of Us: Part I to remake pierwszej części serii The Last of Us, która swoją pierwotną premierę miała w 2013 roku na konsoli PlayStation 3. Zmianom uległa nie tylko oprawa wizualna, lecz także sam gameplay, który otrzymał kilka funkcjonalności, pozwalając mu sprostać wymogom dzisiejszych graczy. Sama produkcja to typowa przygodowa gra akcji, stworzona przez studio Naughty Dog (twórców takich serii jak Crash oraz Uncharted).

Fabuła The Last of Us: Part I prezentuje postapokaliptyczny, wyniszczony świat. Populacja ludzi praktycznie nie istnieje, rządy krajów upadły dawno temu, a pozostali przy życiu muszą każdego dnia walczyć o przetrwanie. Mija blisko dwadzieścia lat od momentu kiedy tajemnicza epidemia wyniszczyła wszystko, co niegdyś znaliśmy i kochaliśmy. Miasta powoli chylą się ku ruinie, a bandy niebezpiecznych dziwolągów każdego dnia ze sobą walczą. W tym niegościnnym świecie poznajemy dwójkę głównych bohaterów: Joela oraz Ellie.

Pierwszy z wymienionych to rosły mężczyzna, który potrafi sobie poradzić z każdym napotkanym problemem. Z pomocą pozostałości broni oraz różnych przedmiotów codziennego użytku jest on w stanie przebić się przez spore grupy przeciwników, nawet kiedy sytuacja wygląda tragicznie. Mimo to, nie jest on typem Rambo, a w związku z tym, często warto się też skradać i unikać bezpośrednich konfliktów.

Towarzyszka Joela, Ellie, to czternastoletnia dziewczyna, która trafia pod opiekę protagonisty na prośbę umierającego przyjaciela. Joel musi ją po prostu eskortować do najbliższej strefy kwarantanny, inaczej dziewczyna nie przeżyje. Co ciekawe, z czasem zwykła misja, przeradza się w prawdziwą przyjaźń.

The Last of Us jest grą, w której fabuła odgrywa ważną rolę, niemniej jednak równie istotna jest także szybka akcja. Mamy bowiem do czynienia z tytułem z gatunku przygodowych gier akcji, gdzie wydarzenia obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Podróżujemy więc po świecie, poszukujemy rozwiązań problemów środowiskowych i walczymy o przetrwanie. Naszymi przeciwnikami są zarówno bandy innych osób, które przetrwały pandemię, jak również zarażeni.

Wymagania: Twórcy gry The Last of Us: Part I ujawnili jej wymagania sprzętowe. Szczegóły dostępne są w zakładce wymagań naszej encyklopedii.
Screeny z The Last of Us: Part I (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?