Expeditions: Rome (PC) - okladka

Expeditions: Rome (PC)

Premiera:
20 stycznia 2022
Premiera PL:
20 stycznia 2022
Platformy:
Gatunek:
Strategiczna / RPG
Język:
- napisy
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (2)Gram (0)Ukończone (0)Kupię (0)

Opis Expeditions: Rome (PC)
Dirian @ 21:28 02.01.2022
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!

Śr. długość gry: nie podano

+ czaswięcej

Expeditions: Rome to taktyczna gra akcji od studia Logic Artists, autorów Expeditions: Conquistador oraz Expeditions: Viking. Za wydanie gry odpowiada firma THQ Nordic, która przejęła prawa do cyklu w 2018 roku.

W grze wcielamy się w postać Legatusa (płeć bohatera możemy wybrać), którego ojciec został zamordowany przez nieznanego politycznego wroga, co zmusza nas do ucieczki z Rzymu i dołączenia do wojskowej kampanii mającej na celu stłumienie greckiej rebelii. Akcja ma miejsce w czasach panowania Juliusza Cezara. Gra oferuje trzy rozbudowane kampanie, w ramach których trafimy do antycznej Grecji, porośniętej gęstymi lasami Galii czy pustynnej Afryki Północnej.

Rozgrywka w Expeditions: Rome łączy w sobie eksplorację świata, dialogi godne rozbudowanego RPG-a oraz taktyczny system walki, w ramach którego toczymy zaciekłe i wymagające starcia. W międzyczasie rozwijamy naszego bohatera, awansując go na kolejne poziomy i ulepszając jego umiejętności. W trakcie eksploracji gromadzimy surowce, z których wytwarzamy przedmioty - część z nich uzyskujemy także w formie zrabowanych przeciwnikom łupów.

W trakcie przechodzenia kampanii wypełniamy kolejne misje, w tym wątki poboczne za które zdobywamy dodatkowe doświadczenie i nagrody. Wraz z rozwojem fabuły poznajemy kolejnych bohaterów, prezentujących różne klasy postaci, którzy z czasem dołączą do naszej drużyny.

Ciekawym urozmaiceniem w Expeditions: Rome jest możliwość kierowania całym legionem, którym poruszamy się po mapie świata. Jednocześnie wydajemy oddziałom rozkazy oraz wysyłamy je do stoczenia bitew, toczonych w ramach specjalnych mini-gier. Oprócz tego bierzemy udział m.in. w obradach rzymskiego Senatu, gdzie musimy wykazać się umiejętnością negocjacji oraz podejmowania odpowiednich politycznych decyzji.

Wymagania: Twórcy gry Expeditions: Rome ujawnili jej wymagania sprzętowe. Szczegóły dostępne są w zakładce wymagań naszej encyklopedii.
PEGI: Od 16 latZawiera przemoc
Screeny z Expeditions: Rome (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?