Everspace 2 (PC) - okladka

Everspace 2 (PC)

Premiera:
06 kwietnia 2023
Premiera PL:
06 kwietnia 2023
Platformy:
Gatunek:
Akcja / Zręcznościowa
Język:
- napisy
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
brak danych
Strona:

ObserwujMam (0)Gram (0)Ukończone (0)Kupię (1)

Opis Everspace 2 (PC)
Materdea @ 12:24 04.12.2021
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻

Śr. długość gry: nie podano

+ czaswięcej

Everspace 2 to kontynuacja kosmicznej gry roguelike od ekipy ROCKFISH Games z 2017 roku. Tym razem zdecydowano się pozbyć elementów generowanych losowo i ręcznie przygotować świat zwiedzany przez gracza.

Fabuła Everpsace 2 pozwala wcielić się graczowi w znaną z poprzedniczki postać pilota Adama Roslina. Zmuszczony do ukrywania się przed jednostkami przeciwnika przywdziewa fałszywe tożsamości i para się zwyczajnymi zawodami. W pewnym momencie jednak sytuacja zmusza go do powrotu za stery myśliwca bojowego.

Rozgrywka Everspace 2 korzysta z dorobku pierwszej części, modyfikując kilka znaczących elementów. Przede wszystkim świat nie jest proceduralnie generowany na modłę roguelike, jak było to w "jedynce", a został stworzony ręcznie od zera. Naszym zadaniem jest przemierzeni kolejnych układów i galaktyk wykonując powierzone zadania (głównie pozbywanie się obcych jednostek w różnych wariantach i typach) - robimy to w pełni otwartym świecie. Akcję obserwować możemy albo zza statku kosmicznego (TPP), albo z oczu protagonisty (FPP). Ważną rolę pełnią tutaj RPG-owe elementy objawiające pod postacią hangaru i stale rozbudowywanej flotylli rozmaitych statków o zróżnicowanych parametrach.

Everspace 2 18 stycznia 2021 roku trafiło do programu Steam Early Access.

Wymagania: Twórcy gry Everspace 2 ujawnili jej wymagania sprzętowe. Szczegóły dostępne są w zakładce wymagań naszej encyklopedii.
Screeny z Everspace 2 (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosBarbarella.   @   11:32, 07.04.2023
Pewno epickie ale mnie specjalnie nie ciągnie do tego. Jeśli chodzi o kosmiczne klimaty to wystarczy mi Mass Effect, ewentualnie Star Wars i być może Starfield. Generalnie próżnia w kosmosie jest gorsza od próżni w mojej głowie.