Highrisers (PC) - okladka

Highrisers (PC)

Premiera:
15 lipca 2021
Premiera PL:
15 lipca 2021
Platformy:
Gatunek:
Zręcznościowa / RPG
Język:
Producent:
Dystrybutor:
brak danych
Strona:

ObserwujMam (0)Gram (0)Ukończone (0)Kupię (0)

Opis Highrisers (PC)
Kawira @ 10:13 02.11.2021
Maciej "Kawira" Domański

Śr. długość gry: nie podano

+ czaswięcej

Highrisers to gra survivalowa z elementami RPG i charkaterystycznym, oldschoolowym sznytem, osadzona w ponurym, postapokaliptycznym świecie. Za projekt odpowiada debiutanckie studio Solar Powered Games.

Fabuła Highrisers pokazuje losy czwórki (Jes, Ike, Ann, Mo) ocalałych ze społeczeństwa postaci; społeczeństwa, które upadło przez nieznaną przypadłość zamieniającą ludzi w "śniących" - wrażliwych na światło lunatyków. Bezpiecznie jest jedynie na najwyższych piętrach wieżowców w mieście. Grający musi znajdować zapasy, wytwarzać nowy sprzęt, a na końcu naprawić helikopter i odlecieć do nowego, bezpiecznego świata.

Rozgrywka Highrisers jest proceduralnie generowana. Oznacza to nie tylko inny wygląd poziomów, ale także zróżnicowaną dostępność broni, narzędzi czy prowiantu. Akcję obserwujemy z "boku" ekranu, a całość wykonana została w lekko rozpiskelowanej stylistyce. Istotnym elementem gameplayu jest crafting, który jest niezbędny nie tylko do przetrwania, ale także do naprawy helikoptera. Musimy zatem balansować na cienkiej linie, próbując naprawić maszynę jak najszybciej posiadając pełny magazynek do samoobrony, a przy tym nie umrzeć z głodu. Wraz z upływem dni przeciwników przybywa coraz więcej oraz zajmują one coraz wyższe kondygnacje budynku, zatem nasza walka musi nabierać tempa. Każdy bohater posiada inną specjalizację oraz własne drzewko rozwoju. Deweloperzy zadbali także o ich tło fabularne oraz osobowość, które poznajemy wraz z godzinami spędzonymi w grze.

Screeny z Highrisers (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?