Dreamscaper (PC) - okladka

Dreamscaper (PC)

Premiera:
05 sierpnia 2021
Premiera PL:
05 sierpnia 2021
Platformy:
Gatunek:
Akcja / Zręcznościowa
Język:
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
brak danych
Strona:

ObserwujMam (0)Gram (0)Ukończone (0)Kupię (0)

Opis Dreamscaper (PC)
zubal22 @ 18:42 22.09.2021
Filip "zubal22" Sudoł

Śr. długość gry: nie podano

+ czaswięcej

Dreamscaper to roguelite z elementami hack’n’slasha oraz RPG uchwycony w widoku izometrycznym. Tytuł został stworzony przez trzyosobowe Afterburner Studio, z kolei muzykę na rzecz gry skomponował Dale North.

W Dreamscaper wcielamy się w postać Cassidy, młodej dziewczyny, którą prześladuje depresja. W ucieczce od niej niewiasta decyduje się na opuszczenie swojej rodzinnej wsi i zamieszkanie w dużym mieście, gdzie zajmuje się głównie swoją pracą.

Zadaniem gracza jest tu kierowanie losami bohaterki, mającej na celu zwalczenie wszelkich dręczących ją lęków i problemów. Rozgrywka została podzielona na dwa segmenty. W nocnym przyjdzie nam odwiedzać świat snów, gdzie będziemy metodami konwencjonalnymi pokonywać wszelkie zmory Cassidy. Za dnia z kolei będziemy przemierzać miasto Redhaven, w którym rozwiniemy siłę protagonistki, stworzymy nowe wyposażenie do nocnych potyczek, zastosujemy ulepszenia, które bezpośrednio wpłyną na sam świat snów, a ponadto spotkamy różne postaci niezależne, z którymi możemy zawiązać relacje poprzez rozmowę oraz wręczanie prezentów - dających boosty w trakcie nocnych eskapad oraz pozwoli protagonistce na ostateczne pokonanie dręczących ją koszmarów.

Walka to zręcznościowe starcia z adwersarzami. Liczy się tu zarówno tempo zadawania ciosów, ich timing, odpowiednie wykonywanie uników oraz umiejętne korzystanie z tarczy, broni dystansowej i umiejętności specjalnych. Bardzo ważne jest także skuteczne mieszanie efektów, jakie na wrogów nakładają nasze ataki tj. zamrożenie danego obszaru, by później zaatakować przy użyciu ognia itd.

Dreamscaper jest mocno elastyczny w kwestii ekwipunku. Możemy tutaj przy pewnej wprawie, na spokojnie stworzyć oraz wyposażyć oręż, który będzie zarówno efektywny w samym gameplayu, jak i przyjemny w użytkowaniu dla nas. W wypadku śmierci, jak to w grach z gatunku roguelite, jesteśmy zmuszeni zaczynać od nowa. Zapisywane są tylko zasoby, jakie zbierzemy podczas przemierzania snów, a które wykorzystać możemy w trakcie cyklu dziennego i wcześniej wspomnianych aktywności.

Wymagania: Twórcy gry Dreamscaper ujawnili jej wymagania sprzętowe. Szczegóły dostępne są w zakładce wymagań naszej encyklopedii.
Screeny z Dreamscaper (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?