Bright Memory: Infinite (PC) - okladka

Bright Memory: Infinite (PC)

Premiera:
11 listopada 2021
Premiera PL:
11 listopada 2021
Platformy:
Gatunek:
Strzelanka
Język:
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
brak danych
Strona:
brak danych

ObserwujMam (3)Gram (0)Ukończone (0)Kupię (0)

Opis Bright Memory: Infinite (PC)
Kawira @ 12:18 22.09.2021
Maciej "Kawira" Domański

Śr. długość gry: nie podano

+ czaswięcej

Bright Memory: Infinite to futurystyczna, dynamiczna strzelanka FPP. Za projekt odpowiada debiutancki, chiński deweloper FYQD Studio.

Fabuła projektu przenosi nas do 2036 roku, kiedy na niebie w różnych miejscach Ziemi zaczynają się pojawiać tajemnicze anomalie. Jako członek organizacji SRO wyruszamy zbadać ich naturę. Szybko się jednak okazuje, że stanowią poważne zagrożenie.

Rozgrywka opiera się na pokonywaniu kolejnych grup przeciwników. Do naszej dyspozycji oddano szeroki wachlarz uzbrojenia oraz mocy psionicznych. Gra korzysta z systemu combosów znanego m.in. z polskiego Bulletstorm. Tutaj także naszym zadaniem jest wykańczanie przeciwników w efektownym stylu za co dostajemy punkty.

Naprzeciw stają różnorodni wrogowie od żołnierzy przyszłości po ogromne demony. Bright Memory: Infinite korzysta z najnowszych wodotrysków, w tym w pełni korzysta z dobrodziejst ray tracingu. Całość zaś oparto na sprawdzonym silniku Unreal Engine 4.

Wymagania: Twórcy gry Bright Memory: Infinite ujawnili jej wymagania sprzętowe. Szczegóły dostępne są w zakładce wymagań naszej encyklopedii.
Screeny z Bright Memory: Infinite (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosBarbarella.   @   21:44, 07.07.2022
Widzę że Mgła kupił , chce się wcielić w śliczną Chinkę. Też bym chciała być takim słodziakiem ale poczekam na jego wrażenia z gry , ale spoko nie pali się.
1 kudosMgła   @   15:05, 08.07.2022
Właściwie to nie kupiłem gry. Dostałem ją na premierę w zeszłym roku za wsparcie prototypu w early accessie. Od premiery skończyłem ją już kilka razy i zrobiłem 100% osiągnięć co zdarza mi się bardzo rzadko, więc opinię o niej mam już wyrobioną i specjalnie dla Ciebie napiszę kilka słów.

W grze wcielamy się w Shelię, agentkę eee… jakieś tam organizacji i mamy za zadanie odkryć przyczynę pojawiających się na niebie yyy… jakiś tam anomalii. No, fabuła tyłka nie urywa i nie zamierzam się nad nią pochylać. Powiem tylko że jest króciutka bo przechodzi się ją w dwie godziny. Nie są to jednak dwie zmarnowane godziny bo gra jest bardzo efektowna i przyjemna. Tym samym przejdźmy do tego co w grze urywa tyłek czyli gameplayu.

Gra jest bardzo szybką strzelanką z perspektywy pierwszej osoby oraz elementami hack and slash. Bohaterka jest wyposażona w cztery spluwy z czego każda posiada alternatywny tryb strzału np. pociski zapalające. Do tego nasza Azjatka posiada miecz, którym nie tylko wymachuje z gracją przerabiając wrogów na sashimi, ale może też parować ciosy i odbijać pociski. Pokonując liniowe, ale całkiem różnorodne i ciekawie zaprojektowane poziomy szukamy również będących praktycznie na widoku znajdziek, za które nabywamy nowe umiejętności takie jak dodatkowe cięcia mieczem, wyrzucanie wrogów w powietrze czy chyba mój ulubiony ładowany atak metalową rękawicą. Wszystko to sprawia, że gameplay jest bardzo widowiskowy i satysfakcjonujący. Łączenie w trakcie walki strzelania z broni palnej, combosów mieczem, uników oraz pozostałych umiejętności daje poczucie dynamiki, stylu oraz posiadania tzw. skilla.

Do satysfakcjonującej walki przyczyniają się również przeciwnicy, którzy są mocno zróżnicowani. Walczymy między innymi z ludźmi posiadającymi różną futurystyczną broń, terakotowymi żołnierzami wyposażonymi we włócznie, dwuręczne topory, łuki i tak dalej, czy olbrzymimi małpowatymi posągami próbującymi zmiażdżyć nas swoim ciężarem. W poczet przeciwników wlicza się również paru bossów. Są oni trochę gąbczaści ale niezbyt trudni. Większość z nich jest wolniejsza niż protagonistka oraz posiadają bardzo wyraźnie zapowiadane ataki co daje nam sporą przewagę w kwestii poruszania się po arenie, wykonywania uników oraz celnych ataków. Gra ma także cztery poziomy trudności do wyboru i dopiero na tych wyższych może dać lekko popalić. Te niższe to spacerek.

Tak, gra pod względem gameplayu jest wyśmienita. Pomimo, że stworzył ją jeden człowiek to frajda ze strzelania jest równa grom AAA, a czasami nawet lepsza. Niestety nie wszystko jest tu równie zabawne. Autor dla urozmaicenia rozgrywki postanowił dodać sekwencje skradankowe, które niepotrzebnie spowalniają grę i ogołacają ją z tego co najlepsze. Sekwencji tych nie ma dużo i nie są długie, ale są wyraźnie zbędne.

O grafice się nie wypowiadam bo nie ma ona dla mnie jakiegokolwiek znaczenia. Jest tu Ray Tracing, DLSS i jakieś inne technologiczne pierdoły. Audio jest za to bardzo dobre. Aktorzy dobrze odtworzyli emocje postaci (grałem po japońsku), broń brzmi jak powinna, a muzyka odpowiednio oddaje dynamikę gry. Błędów w grze za bardzo nie uświadczyłem. Raz tylko wyleciałem za mapę i to wszystko.

Podsumowując jestem z gry bardzo zadowolony. Jak na razie jest to moja trzecia ulubiona gra zeszłego roku i bawiłem się bardzo dobrze kończąc ją wielokrotnie, a nawet maksując wszystkie osiągnięcia. Za 17 pln dostałem grę stworzoną z pasji jednego człowieka, która niczym nie ustępuje tytułom z najwyższej półki. No może poza długością kampanii. Polecam, chociaż niekoniecznie w pełnej cenie.
0 kudosBarbarella.   @   15:12, 08.07.2022
Wielkie dzięki. Cmoka Dodaję grę do listy życzeń i mam nadzieję że na najniższym poziomie trudności dam radę. Ale to faktycznie jeden człowiek zrobił . Chińczyk potrafi. Szczęśliwy
0 kudosBarbarella.   @   14:19, 09.08.2022
Zaczęłam się rozglądać za kupnem i mała zagwozdka .Jest Bright Memory i Bright Memory Infinite .Różnica w dacie wydania niewielka ale w cenie różnica wielka {chyba trzykrotna} .Rozumiem że to ta sama gra tylko jakoś ulepszona ?
0 kudosdabi132   @   19:06, 09.08.2022
Cytat: Barbarella.
Zaczęłam się rozglądać za kupnem i mała zagwozdka .Jest Bright Memory i Bright Memory Infinite .Różnica w dacie wydania niewielka ale w cenie różnica wielka {chyba trzykrotna} .Rozumiem że to ta sama gra tylko jakoś ulepszona ?
Z tego co słyszałem, to Bright Memory jest prequelem do Bright Memory: Infinite.
0 kudosBarbarella.   @   21:37, 09.08.2022
Przy Bright Memory znalazłam podtytuł Episode 1 więc to zapewne część gry a Infinite to pewno kompletne wydanie więc takie będę chciała kupić chociaż trzy razy droższe.
Dodaj Odpowiedź