Victoria 3 (PC) - okladka

Victoria 3 (PC)

Premiera:
25 października 2022
Premiera PL:
25 października 2022
Platformy:
Gatunek:
Strategiczna / Ekonomiczna
Język:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (1)Gram (0)Ukończone (0)Kupię (0)

Opis Victoria 3 (PC)
Materdea @ 08:40 17.09.2021
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻

Śr. długość gry: nie podano

+ czaswięcej

Victoria 3 to trzecia odsłona popularnej serii gier strategicznych opracowanych przez zespół firmy Paradox Interactive (Paradox Development Studio).

Victoria 3 przenosi gracza do doskonale znanym fanom tej marki ery wielkich zmian. Akcja gry została osadzona w burzliwym okresie zmian społeczno-politycznych XIX i XX wieku - a dokładniej od 1836 do 1936 roku. Stajemy na czele jednego z obecnych wówczas na mapie świata państw, by poprowadzić je przez gąszcz dyplomatyczno-ekonomiczno-wojskowych zawiłości i zdobyć pozycję hegemona.

Rozgrywka Victoria 3 to tzw. "grand strategy" w znanym dla fanów gier Paradoksu wydaniu. Akcję obserwujemy z lotu ptaka, mając podgląda na mapę całego świata i mogąc bacznie obserwować poczynania oponentów. Zadaniem gracza jest zarządzanie na poziomie lokalnym posiadanymi włościami, dbanie o ich wydajność ekonomiczną, fundowanie wojska i próby pozyskiwania sojuszników / wywoływania wojen z innymi nacjami tak, by móc potem przejmować ich terytoria.

Wymagania: Twórcy gry Victoria 3 ujawnili jej wymagania sprzętowe. Szczegóły dostępne są w zakładce wymagań naszej encyklopedii.
PEGI: Od 12 latZawiera mocny język
Screeny z Victoria 3 (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?