Elex II (PC) - okladka

Elex II (PC)

Premiera:
01 marca 2022
Premiera PL:
01 marca 2022
Platformy:
Gatunek:
RPG / Akcja
Język:
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (8)Gram (0)Ukończone (4)Kupię (0)

Opis Elex II (PC)
Materdea @ 11:10 16.06.2021
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻

Śr. długość gry: 65h 7min

+ czaswięcej

Elex II to kontynuacja cRPG-a akcji z 2017 roku od niemieckiego studia Piranha Bytes. Autorzy gry są znani m.in. z kultowej w Polsce serii Gothic oraz marki Risen.

Fabuła Elex II wrzuca gracza na planetęMagalan kilka lat po wydarzeniach z pierwszej odsłony. Świat, w którym średniowieczne realia wymieszane z fantasy łączą się z zaawansowaną technologią rodem z filmów science fiction znów staje się areną walk. Wcielamy się w bohatera pierwszej części Elex - Jaksa. Jax przez ten czas stronił od ludzkich skupisk, jednak nadchodzące zagrożenie zmusiło go do wyjścia i stawienia czoła nadciągającemu złu.

Rozgrywka Elex II to klasyczne rozwiązania dla gatunku cRPG akcji. Tytuł oferuje zróżnicowany i otwarty świat, który gracz może swobodnie eksplorować - na przykład poprzez posiadany przez Jaksa plecak odrzutowy lub punkty kontrolne stanowiące miejsce szybkiego przemieszczania się pomiędzy różnymi punktami na rozległej mapie. Kamerę umieszczono za plecami bohatera, którego zadaniem jest wykonywanie zadań głównych oraz pobocznych, interakcja z postaciami niezależnymi, walka z przeciwnikami przy pomocy posiadanego oręża oraz specjalnych umiejętności, a także okazjonalne rozwiązywanie zagadek środowiskowych. Wśród przeciwników znajdziemy zarówno nieprzychylnie nastawionych do nas ludzi jak i mutanty zamieszkujące okoliczne środowiska.

Do Elex II powraca możliwość przyłączania się do poszczególnych stronnictw znajdujących się na Magalanie. Powracają te znane z "jedynki", ale dojdą też nowe, jak np. Morkonowie stylizowani na członków postapokaliptycznego ugrupowania rodem z filmu Mad Max.

Wymagania: Twórcy gry Elex II ujawnili jej wymagania sprzętowe. Szczegóły dostępne są w zakładce wymagań naszej encyklopedii.

Wkład w encyklopedię mieli:   urban1212,
PEGI: Od 16 latZawiera przemocZawiera mocny językZawiera treści związane z narkotykami
Screeny z Elex II (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosroxa175   @   19:56, 25.07.2022
Zawiodło mnie zakończenie. Tak jakby twórcom zabrakło na niego pomysłu lub też miało być otwarte by zostawić "furtkę" do kolejnej części. Spodziewałam się lepszego podsumowania tej historii, ale mimo wszystko przyjemnie spędziłam czas przy tej grze. Oceniam na takie 7/10. Uśmiech
0 kudossebogothic   @   23:27, 26.07.2022
Jako fan PB nie czekałem za bardzo na ELEX II i nie miałem wygórowanych oczekiwań. Mimo to i tak gra mnie rozczarowała. Pierwsze kilkanaście godzin jest w miarę ok. Mamy w umiarkowanie ciekawe zadania, poznajemy poszczególne frakcje. Jednak już w drugim rozdziale rozpoczyna się festyn powtarzalnych zadań polegających na wybijaniu grup potworków. Czy to w wątku głównym, czy w zadaniach dla towarzyszy non-stop ten sam schemat. W jednym queście wątku głównego pod koniec gry naliczyłem ok. 135 przeciwników których trzeba było zabić by wykonać zadanie. To już jest jawna kpina i plucie w twarz tym graczom, którzy jeszcze kupują gry PB. Dla mnie to najgorsza gra Piranii. Gothic 3 był zwyczajnie niedokończony, ale przynajmniej nie napchano do niego chamsko tylu zadań polegających na wybijaniu przeciwników jak zrobiono to w ELEX II przy którym nikt twórców nie popędzał. Oprócz tego fabuła totalnie mnie nie interesowała. Jakiś bełkot. W połowie gry zacząłem przeklikiwać dialogi, które wyglądają tak jakby ktoś płacił scenarzystom wierszówkę więc starano się wcisnąć jak najwięcej dialogów, które nic nie wnoszą i do niczego nie prowadzą. Grając w ELEX II czułem się totalnie zmęczony, znużony i wyzuty ze wszystkiego co sprawia, że się chce grać. Żadna gra Piranha Bytes i żadna gra w OGÓLE nie zmęczyła mnie w takim stopniu w jakim zrobił to ELEX II. Fanowskie Kroniki Myrtany to pieprzone arcydzieło przy tym co wysmażyły Piranie. Zastanawiam się nawet czy Arcania nie była lepsza, bo przynajmniej nie marnowała naszego czasu. W E2 w miarę sensowne jest pierwszych kilkanaście godzin. Potem mamy 50 godzin nic nie znaczącego bełkotu i wybijania mobków niczym w MMORPG. Piranha Bytes to trochę takie studio, które nie potrafi uczyć się na własnych sukcesach i porażkach czego ELEX 2 jest najlepszym dowodem.
0 kudosLucas-AT   @   08:40, 27.07.2022
Cytat: sebogothic
Jednak już w drugim rozdziale rozpoczyna się festyn powtarzalnych zadań polegających na wybijaniu grup potworków. Czy to w wątku głównym, czy w zadaniach dla towarzyszy non-stop ten sam schemat.

To już nie pierwsza taka opinia, którą czytam o ELEX 2. To rozczarowujące, że Piranha Bytes wsadziła tego typu zadania, powracając do jednej z największych bolączek Gothica 3. Cały czas gdzieś chodzi mi po głowie by zagrać w jedynkę, a potem naturalnie w dwójkę, bo podoba mi się klimat i świat. Ale te opinie o ELEX 2 są niepokojące i chyba z listy backlogu wybiorę Kingdom Come: Deliverance w pierwszej kolejności.
0 kudosBarbarella.   @   08:55, 27.07.2022
Cytat: Lucas-AT
Cały czas gdzieś chodzi mi po głowie by zagrać w jedynkę, a potem naturalnie w dwójkę, bo podoba mi się klimat i świat. Ale te opinie o ELEX 2 są niepokojące i chyba z listy backlogu wybiorę Kingdom Come: Deliverance w pierwszej kolejności.

Mam dokładnie tak samo .W planach zakup Elexa I i II oraz kupę wątpliwości . Z tym że w Kingdom Come już grałam i byłam grą zachwycona. Uśmiech
0 kudosIgI123   @   18:51, 28.07.2022
Cytat: sebogothic
Fanowskie Kroniki Myrtany to pieprzone arcydzieło przy tym co wysmażyły Piranie.
KM to arcydzieło generalnie, nie tylko przy Elmexie.
0 kudosBarbarella.   @   10:13, 29.07.2022
Z tym arcydziełem to bym nie przesadzała ale aktualnie gram , bawię się świetnie a fabuła nawet ciekawsza i bardziej wciągająca niż w oryginalnych Gothikach. A jeśli chodzi o te Elexy to się zastanawiam czy nie usunąć z listy życzeń.
Dodaj Odpowiedź