Jack Orlando A Cinematic Adventure: Director's Cut (PC) - okladka

Jack Orlando A Cinematic Adventure: Director's Cut (PC)

Premiera:
30 listopada 2001
Premiera PL:
30 listopada 2001
Platformy:
Gatunek:
Przygodowa
Język:
Producent:
Dystrybutor:
Strona:
brak danych

ObserwujMam (47)Gram (4)Ukończone (13)Kupię (0)

Opis Jack Orlando A Cinematic Adventure: Director's Cut (PC)
Redakcja MiastoGier.pl @ 02:00 14.06.2009

Śr. długość gry: 6h 15min

+ czaswięcej

Jack Orlando A Cinematic Adventure to gra przygodowa stworzona i wydana przez polską firmę TopWare. Ekipa odpowiedzialna za produkcję postarała się by nie odstawała ona zbytnio od światowych hitów, a w rezultacie otrzymujemy wyjątkowo grywalnego przedstawiciela gatunku.

Głównym bohaterem Jack Orlando A Cinematic Adventure jest tytułowy Jack Orlando. Facet jest detektywem po przejściach, który nad wyraz często lubi sięgać do kieliszka. Nałóg wpędza go ostatecznie w nie lada problemy. Po jednej z libacji budzi się on bowiem w mrocznym zaułku ulicy, a na domiar złego, w pobliżu leżą zwłoki jakieś ważnej, wojskowej osobistości. Jack zostaje wzięty za winnego, a dzięki koneksjom udaje mu się wywalczyć 48 godzin, w trakcie których musi oczyścić się z zarzutów.

Jack Orlando A Cinematic Adventure jest przygodówką typu poin'n'click, a zatem najważniejszymi elementami zabawy jest eksploracja lokacji, gromadzenie przeróżnych przedmiotów, a następnie wykorzystywanie ich celem rozwiązywania napotkanych po drodze problemów. Warto zaznaczyć, że zagadki są ciekawie skonstruowane i logiczne, a zatem nie trzeba kombinować metodą prób i błędów, albowiem do każdej sytuacji jest rozsądne rozwiązanie.

Jack Orlando A Cinematic Adventure oferuje dwuwymiarową, narysowaną ręcznie oprawę wizualną, zbudowaną z wykorzystaniem ponad 200 plansz, dziesiątek postaci niezależnych oraz przedmiotów. Klimat detektywistycznej przygody pogłębia, dodatkowo, jazzowa muzyka oraz profesjonalny dubbing.

Jack Orlando A Cinematic Adventure: Director's Cut to usprawniona wersja produkcji, w której podniesiono rozdzielczość, poprawiono interfejs oraz dodano garść nowych wątków fabularnych.

PEGI: Od 12 lat
Screeny z Jack Orlando A Cinematic Adventure: Director's Cut (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosbat2008kam   @   14:00, 13.03.2011
Moja ulubiona gra z nielubianego gatunku. Świetna pod względem klimatu i fabuły, graficznie też źle nie było, a ta muzyka... Miód dla uszu Uśmiech .
Szkoda, że gdzieś zgubiłem płytę Smutny .

Grałem w nią jako 10-letni szczyl i była wtedy cholernie trudna... Ale wciągała na długie godziny.
0 kudosAndero   @   17:11, 26.03.2011
Ja to nadal mam ale przestałem grać 10 lat temu Szczęśliwy
0 kudosroxa175   @   18:27, 26.10.2012
W niektórych miejscach trzeba trochę pogłówkować, aby pchnąć fabułę do przodu, zdarzyło mi się raz, że zrobiłam coś co uniemożliwiło mi granie dalej (zapomniałam związać pewnego gościa) i musiałam zacząć przygodę od początku Smutny , ale ogólnie gra jest bardzo ciekawa i nawet po tylu latach nie odstrasza grafą. Uśmiech