Port Royale 4 (PC) - okladka

Port Royale 4 (PC)

Premiera:
25 września 2020
Premiera PL:
25 września 2020
Platformy:
Gatunek:
Strategiczna / Ekonomiczna
Język:
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (0)Gram (0)Ukończone (0)Kupię (0)

Opis Port Royale 4 (PC)
Materdea @ 13:12 12.09.2019
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Wielbiciel literatury przez małe p, gier przez duże G, a także muzyki (tu już bez wyróżnień). Do tego klasyczna męska elegancja, savouir-vivre i szeroko pojęta estetyka. Kontakt: m.trochonowicz@miastogier.pl

Śr. długość gry: nie podano

+ czaswięcej

Port Royale 4 to kolejna, czwarta już, część uznanej serii gier strategiczno-ekonomicznych. Za produkcję tej odsłony odpowiadają autorzy poprzedniczki, studio Gaming Minds. W "czwórce" nie wcielamy się w postać aspirującego kapitana, co miało miejsce w dotychczasowych tytułach spod sztandaru Port Royale, a świeżo zatrudnionego gubernatora prosperującej wyspy na Karaibach.

W Port Royale 4 akcja przenosi się do XVIII wieku. Trafiamy na Karaiby, a rozgrywka oferuje graczowi wcielenie się w młodego gubernatora, którego zadaniem jest rozwój osady i zamienienie jej w żyjące miasto portowe. Zaczynając od niewielkiej osady rozwijamy ją przede wszystkim w kierunku ekonomicznej potęgi - usprawniając handel między sąsiednimi wyspami i królestwami, powołując lepszych urzędników, poprawiając dyplomację, bilansując zyski ze stratami oraz zarządzając szeroko pojętą gospodarką.

Ważne jest jednak również usprawnianie własnego państewka w aspekcie militarnym - główną rolę odgrywa tutaj flota, wszak starcia przeprowadzamy na wodzie. Starcia morskie oparte są na systemie tur. Pozwalają na wymianę ognia do dziesięciu jednostkom jednocześnie. W Port Royale 4 dostajemy też kilka typów autentycznych, XVIII-wiecznych statków, różniących się wyglądem i statystkami. Do repertuaru ruchów należą także specjalne umiejętności samego kapitana, które pozwalają wyjść nawet z beznadziejnych sytuacji.

Port Royale 4 oferuje cztery różniące się od siebie kampanie fabularne, w których nawiązujemy kontakty z państwami Anglii, Hiszpanii, Holandii oraz Francji.

PEGI: Od 12 lat
Screeny z Port Royale 4 (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?