Ori and the Blind Forest: Definitive Edition (PC) - okladka

Ori and the Blind Forest: Definitive Edition (PC)

Premiera:
27 kwietnia 2016
Premiera PL:
27 kwietnia 2016
Platformy:
Gatunek:
Zręcznościowa / RPG
Język:
Producent:
Dystrybutor:
brak danych
Strona:

ObserwujMam (3)Gram (1)Ukończone (2)Kupię (0)

Opis Ori and the Blind Forest: Definitive Edition (PC)
Materdea @ 09:37 20.08.2019
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Wielbiciel literatury przez małe p, gier przez duże G, a także muzyki (tu już bez wyróżnień). Do tego klasyczna męska elegancja, savouir-vivre i szeroko pojęta estetyka.

Śr. długość gry: 13h 30min

+ czaswięcej

Ori and the Blind Forest to baśniowa produkcja platformowa utrzymana w klimacie metroidvanii. Tytuł przygotowany został przez niezależne studio Moon.

W Ori and the Blind Forest wcielamy się w postać Oriego - początkującego ducha lasu, który chcąc dowiedzieć się nieco więcej o sobie oraz o otaczającym go środowisku, musi ruszyć na podbój nieznanego.

Rozgrywka w Ori and the Blind Forest polega na swobodnym (bez konkretnych celów) poruszaniu się po dwuwymiarowym i często zakręconym niczym labirynt otoczeniu. W trakcie eksploracji poznajemy nowe, równie fantastyczne co sam Ori, postacie, które pełnią rolę narratorów. Dostęp do niektórych miejsc jest zwyczajnie zablokowany do czasu otrzymania np. konkretnej umiejętności lub rozwiązania danej łamigłówki - wtedy wracamy do tamtego miejsca, by dalej odkrywać fabułę.

Ori and the Blind Forest wykorzystuje również elementy RPG. Dzięki akcjom wykonywanym przez głównego bohatera zdobywamy punkty doświadczenia, które potem, na rozbudowanym drzewku, wymieniamy na przydatne umiejętności, częstokroć odblokowując sobie dostęp do kolejnych warstw świata.

Ori and the Blind Forest prezentuje ręcznie rysowane tła. Tytuł działa w sześćdziesięciu klatkach na sekundę oraz rozdzielczość 1080p.


Definitive Edition:

Wydanie Definitive Edition wprowadza do zabawy dwie zupełnie nowe lokacje, a także dodaje Oriemu kolejne dwie świeże umiejętności. Od teraz możemy również łatwo powracać do poprzednich lokacji, korzystając z opcji szybkiej podróży. Ponadto twórcy wprowadzili dodatkowe poziomy trudności - łatwy, przeznaczony dla niedzielnych graczy oraz najtrudniejszy, gdzie zabawę zaczniemy tylko z jednym życiem.

PEGI: Od 7 latZawiera przemoc
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?Advertisement
 X