Blair Witch (PC) - okladka

Blair Witch (PC)

Premiera:
30 sierpnia 2019
Premiera PL:
30 sierpnia 2019
Platformy:
Gatunek:
Przygodowa / Akcja
Język:
- napisy
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (16)Gram (1)Ukończone (4)Kupię (1)

Opis Blair Witch (PC)
Kawira @ 10:13 13.07.2019
Maciej "Kawira" Domański

Śr. długość gry: 6h 0min

+ czaswięcej

Blair Witch to horror z pierwszoosobową kamerą, którego akcja została osadzona w uniwersum kultowej serii filmów grozy o tej samej nazwie. Za projekt odpowiada polskie studio Bloober Team mające na swoim koncie obie części Layers of Fear oraz Observer - dzieła utrzymane w tym samym gatunku.

W "egranizacji" Blair Witch wcielamy się w byłego policjanta o imieniu Ellis, który wkracza do lasu Black Hills w stanie Maryland poszukując zaginionego chłopca. Nie wie, że wszedł właśnie na terytorium wiedźmy Blair odpowiadającej za zniknięcie wielu osób. Staje zatem nie tylko twarzą w twarz z kryminalną zagadką, lecz również ze śmiertelnym zagrożeniem, które może dotknąć jego samego.

Rozgrywka w Blair Witch skupia się na eksploracji otoczenia i poszukiwaniu wskazówek, będąc przy tym przygodową grą akcji. Regularnie natrafiamy na zagadki środowiskowe czy sekwencje ucieczki. Istotny element stanowi psi towarzysz, który pomaga w śledztwie. Nie tylko sam odnajduje poszlaki, ale reaguje również na wydawane mu komendy.

Wymagania: Twórcy gry Blair Witch ujawnili jej wymagania sprzętowe. Szczegóły dostępne są w zakładce wymagań naszej encyklopedii.
PEGI: Od 16 latZawiera przemocZawiera mocny język
Screeny z Blair Witch (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosBarbarella.   @   10:54, 14.06.2021
Zainstalowałam ,odpaliłam. Jest ciekawie choć trochę sztampowo .Wygląda na to że nasz bohater będzie się mierzył z demonami przeszłości. Kolejne sekrety ,wspomnienia będą zapewne odkrywane w trakcie rozgrywki .A jako że gra jest nasza ,polska więc mam nadzieję że fabuła da radę .I kurka ,psiaczek ,Bullet który nam pomaga .Jest opcja głaskania go z której często korzystam.
0 kudosBarbarella.   @   12:14, 24.06.2021
Gra ukończona. Ze strachu nie umarłam. Jakoś mało wrażliwa na takie klimaty jestem pomimo że je lubię. No może w ostatnim rozdziale zdarzyło mi się ze dwa razy lekko podskoczyć na fotelu. A błądzenie po upiornym lesie jakoś mnie bardziej nudziło niż straszyło. Sekwencje ucieczki przed zagrożeniem trochę podnosiły adrenalinę { Udawało mi się je zaliczyć za którymś tam podejściem} . Natomiast historia opowiedziana w grze w miarę ciekawa , zachęcająca do poznania zakończenia. Może nie wszystko zostało na koniec wyjaśnione ale lubie takie podejście . Podczas napisów końcowych jest okazja do refleksji i przemyślenia faktów. Ogólnie więc wrażenia z grania pozytywne.
0 kudosroxa175   @   10:36, 31.07.2021
Spodziewałam się większych emocji, straszniejszych potworów i ogólnie atmosfery zastraszenia, a przez większość część gry towarzyszyła mi frustracja, ostatni rozdział to już w ogóle bieganie z punktu do punktu nie wiadomo w jakim celu - zdecydowanie najsłabszy z całej gry. Najbardziej podobał mi się pies Bullet, który prowadzi nas do różnych miejsc i opcje integracji z nim, które rozładowują napięcie głównego bohatera. Szczęśliwy Ogólnie takie 5/10.
0 kudosBarbarella.   @   10:48, 31.07.2021
Cytat: roxa175
Najbardziej podobał mi się pies Bullet, który prowadzi nas do różnych miejsc i opcje integracji z nim, które rozładowują napięcie głównego bohatera

Ciekawy pomysł . Notabene często psiulka głaskałam . Uśmiech