18 Wheels of Steel: Haulin (PC) - okladka

18 Wheels of Steel: Haulin (PC)

Premiera:
07 września 2006
Premiera PL:
05 stycznia 2007
Platformy:
Gatunek:
Symulacja
Język:
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (470)Gram (359)Ukończone (10)Kupię (28)

Opis 18 Wheels of Steel: Haulin (PC)
Redakcja MiastoGier.pl @ 02:00 14.06.2009

Śr. długość gry: 88h 7min

+ czaswięcej

"Haul Some! Kick Some! Czyli życie na drodze pełnej przeszkód. Czy masz odwage aby ją pokonać od "mieszacza" biegami do szefa firmy transportowej ? Wsiadaj do metalowej puszki na stalowych kołach i sam sie przekonaj! Tutaj ty wyznaczasz zasady. Ty sterujesz całą operacją. To od ciebie zależy przyszłość firmy."

PEGI: Od 3 lat
Screeny z 18 Wheels of Steel: Haulin (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosluter11   @   16:11, 08.12.2009
może byc ale nowsza wersja jest lepsza
0 kudoskajman17   @   18:37, 08.12.2009
nuda, nuda, nuda, mam nadzieje że kiedys jakieś łby wymyśla coś porządniejszgo, bo jak narzie wszystkie symulatory cięzarówek, typu 18 wcheels of steel to jedno i to samo dno, praktycznie z małymi zmnianami, a nudzi sie niemiłośiernie!!!!! Zły
0 kudosmaterszelaz   @   19:57, 08.12.2009
NUDA!!! W 2 części ,,Across america'' Się więcej dzieje!!!
0 kudosamdep50   @   18:11, 21.03.2010
Mały komentarz do wcześniejszych postów - symulatory w zasadzie nie są od tego, żeby "się coś działo".

Uwielbiam jazdę samochodem, tym prawdziwym.

Co do symulatorów, mam symulator "Trainz Simulator 2009" - troszkę mi się już znudził, jak to z symulatorami bywa. Trzeba być naprawdę zapalonym miłośnikiem kolei, żeby jeździć w kółko po małym ekranie, po mapach z nieciekawą grafiką, mało nawiązującą do rzeczywistych widoków w okien pociągu. Lokomotywy są "odrobione" cudnie! ale to dla mnie za mało.

Nie kupowałabym kolejnego symulatora, ale był w zestawie, z inną grą, którą chciałam kupić. Jak już mam, to trzeba zainstalować.

Najpierw - BRAK SAMOUCZKA, BRAK TRASY ĆWICZEBNEJ, BRAK PLACU DO ĆWICZEŃ JAZDY, no poprostu czegokolwiek!!! co by pomogło na początku oswoić się ze sterowaniem, reakcjami "pojazdu", jego wielkością, widokiem z kabiny i z różnych ustawień kamery, itd., itp.
Rozumiem, że to gra dla fanów - ale firmie najwyraźniej NIE ZALEŻY na pozyskiwaniu nowych, a to już dziwne!

No dobra. Po 20 minutach męki cofnęłam ciągnik na małym placu w jakiejś firmie pod naczepę, tak, żeby ją móc doczepić do ciągnika.
Wyjazd za bramę - mapa jest bardzo dziwna, nie czytelna, więc oczywiście skręciłam w złą stronę (dużo jeżdżę w realu i lubię mapy).
Można wyjść z gry i zacząć od nowa, ale w realu, samochodem osobowym przecież nie "wychodzę z gry" tylko cofam i jadę w dobrą stronę, więc pomyślałam, że tu też tak zrobię.
To pouczające doświadczenie... Puszcza oko
Narazie pomijam wady gry - sama symulacja ruchu naczepy w stosunku do ruchu ciągnika jest chyba dobrze zrobiona. RANY JULEK!!! Teraz rozumiem, dlaczego wielka ciężarówa wjeżdżająca tyłem w bramę przy ulicy, blokuje ruch na kilkanaście minut! Ta cholerna naczepa to jakiś diabelski wynalazek! Pokręcony

Po kolejnych kilkunastu minutach "zabawy", udało mi się wreszcie wycofać, a właściwie wyszukać miejsce, następny wjazd na jakiś teren, gdzie dało się wjechać tyłem, a potem wykręcić we właściwą stronę.

I tu pierwsza wada gry: - widoczność przy kamerze z góry, która jako jedyna pozwala wogóle jechać do tyłu i jednocześnie skręcać (to znaczy tylko z góry widać, GDZIE się jedzie, a także ustawienie wzajemne ciągnika i naczepy) jest ograniczona do miejsca, gdzie kończy się naczepa. Czyli zobaczysz ścianę, jak w nią hukniesz!
Oczywiście są lusterka boczne, a jakże - do rzeczywistości mają się nijak, więc pomijam ich istnienie.

Wreszcie po długich mękach podjeżdżamy do ulicy, po której (niespodzianka!) pędzą masy samochodów. Są światła, a jakże. Tylko, że to NIE JEST Europa! Odległości w milach (można zmienić na kilometry) wskazują winowajcę! Puszcza oko

Nie wiem, jak w realu wyglądają światła na skrzyżowaniach w Stanach Zjednoczonych - widzę, że te w grze są kompletnie "nie do użytku"!
W żaden sposób nie można ich zobaczyć! Z żadnego ustawienia kamery nie widać dobrze świateł! W ustawieniu "z za pojazdu" można zobaczyć więcej, kiedy nie ma naczepy, ale z tego ustawienia nie widać NIC, co się dzieje z boków.

Dla odmiany z kabiny widać ODROBINĘ tego, co po bokach, ale źle widać światła. A i to, co widać z boku, mało się przydaje, bo nie ma normalnego zasięgu widoku, kiedy w realnym samochodzie kierowca ODWRACA głowę, żeby spojrzeć daleko w lewo. W prawo, siłą rzeczy, widok w realnym samochodzie jest gorszy, ale Z PRAWEJ, mamy przecież wolną drogę przez pas, po którym inne samochody nadjeżdżają z naszej lewej... Poirytowany

Gdybym nie jeździła tyle lat samochodem, pewnie by mnie to wszystko mniej zirytowało...

A to jeszcze nie koniec!

Jest jeszcze sama jazda... Nie wiem, jak by się dało sterować tym "pojazdem" gdybym nie posługiwała się klawiaturą tylko jakimś gadżetem, odpowiednim do tej tylko gry.
Z klawiaturą - nie da się! Albo ja nie widzę jakichś ustawień, albo co, ale reakcja pojazdu na LEKKIE dotknięcie strzałek lewo/prawo jest taka, że pijany zataczający się po drodze to przy tym małe miki!! Pokręcony

Po kilku próbach wyłączyłam grę i nie zamierzam do niej wracać.

A tak chciałam sobie "pojeździć" po amerykańskich, niekończących się autostradach... Płacz
0 kudoskenex   @   12:03, 18.08.2010
Wy po symulatorach oczekujecie akcji w stylu GTA? :/
Żałosne.

Ja także uwielbiam jazdę samochodem (prawdziwym) i z przyjemnością gram w symulatory jazdy ciężarówką. Jeżeli chcesz pokierować "18 kołowym potworem" ta gra jest dla ciebie. W internecie jest do pobrania mod dzięki któremu jeździ się po POLSCE!!!
0 kudosProdager   @   23:54, 30.10.2010
Gra fajna choć mogłła by być troche ciekawsza daje 7/10
0 kudosbut78   @   14:49, 31.01.2012
Cytat: kenex
Wy po symulatorach oczekujecie akcji w stylu GTA? :/
Żałosne.

Ja także uwielbiam jazdę samochodem (prawdziwym) i z przyjemnością gram w symulatory jazdy ciężarówką. Jeżeli chcesz pokierować "18 kołowym potworem" ta gra jest dla ciebie. W internecie jest do pobrania mod dzięki któremu jeździ się po POLSCE!!!


jak możesz to daj linka do tego modu bo w internecie szukam i nie mogę znaleźć
0 kudosSzymono111   @   18:15, 01.02.2012
Bardzo miło wspominam tą grę,gdyż jest ona najlepszym truckerem jaki kiedy kolwiek wyszedł.Czekam oczywiście na nowego Euro Trucka,który da nam do dyspozycji o wiele ciekawsze klimaty(kilka polskich miast).
Ogólnie Haulin był dobry.Polecam fanom tirówek (;
7,5-Ocena taka,a nie inna ze względu an sympatię.
0 kudos$nake   @   15:37, 19.03.2012
Cytat: amdep50
Jest jeszcze sama jazda... Nie wiem, jak by się dało sterować tym "pojazdem" gdybym nie posługiwała się klawiaturą tylko jakimś gadżetem, odpowiednim do tej tylko gry.
Z klawiaturą - nie da się! Albo ja nie widzę jakichś ustawień, albo co, ale reakcja pojazdu na LEKKIE dotknięcie strzałek lewo/prawo jest taka, że pijany zataczający się po drodze to przy tym małe miki!! Pokręcony
To jest to, co mnie irytuje w 18 WOS'ach i ETS/GTS'ach :/
Dodaj Odpowiedź