Beyond: Dwie Dusze (PC) - okladka

Beyond: Dwie Dusze (PC)

Premiera:
22 lipca 2019
Premiera PL:
22 lipca 2019
Platformy:
Gatunek:
Przygodowa
Język:
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
brak danych
Strona:
brak danych

ObserwujMam (4)Gram (0)Ukończone (2)Kupię (1)

Opis Beyond: Dwie Dusze (PC)
Kawira @ 13:03 05.04.2019
Maciej "Kawira" Domański

Śr. długość gry: 9h 0min

+ czaswięcej

Beyond: Dwie Dusze to kolejna, nowatorska produkcja ze studia Quantic Dream, odpowiedzialnego za takie projekty, jak Fahrenheit oraz Heavy Rain.

Deweloper specjalizuje się w opowiadaniu rozbudowanych, pełnych zróżnicowanych bohaterów opowieści, w których najważniejsze są elementy tajemniczości oraz thrillera. Nie inaczej jest tym razem. Fabuła Beyond: Dwie Dusze opowiada o dziewczynie o imieniu Jodie Holmes (w bohaterkę wcieliła się aktorka Ellen Page, nominowana do Oscara za pierwszoplanową rolę w filmie Juno), która posiada moce paranormalne i ucieka przed ścigającą ją jednostką specjalną.

Scenariusz zawiera elementy psychologiczne, duchowe oraz thrillera, a jego podstawowym założeniem, jest rozważenie tego, co dzieje się po śmierci. Gracz przejmuje kontrolę nad wspomnianą wcześniej Jodie, gdy jest ona jeszcze małą dziewczynką, ma zaledwie 8 lat i w przeciągu kolejnych 15-tu poznaje kolejne szczegóły jej życia. Ta niezwykła podróż pozwala graczowi poznać prawdziwe oblicze Aiden - paranormalnej istoty, która nigdy, nawet na krok nie odstępuje Jodie.

Jeśli chodzi o mechanikę rozgrywki, Beyond: Dwie Dusze nawiązuje do kanonów gier przygodowych. Poruszamy się zatem po w pełni trójwymiarowym świecie, zbierając przedmioty oraz informacje, które uznajemy za przydatne. W przypadku dzieła Quantic Dream niebywale istotne są też dialogi. To im poświęcono najwięcej uwagi, a mają one za zadanie budowanie klimatu oraz dramaturgii sytuacji. Jako że mamy do czynienia ze swego rodzaju interaktywnym kinem, w trakcie zabawy oglądamy również sporo scenek przerywnikowych. Część z nich jest interaktywna (tzw. QTE), a część służy tylko po to, by zaprezentować fragment opowieści.

Beyond: Dwie Dusze działa na silniku graficznym, którego możliwości ukazywało Heavy Rain. Mamy więc do czynienia z pełną szczegółów oprawą wizualną, dynamicznie zmieniającymi się kompozycjami muzycznymi oraz profesjonalnie nagranymi dialogami. W przypadku strony wizualnej, najwięcej uwagi poświęcono postaciom, są bowiem wzorowane na prawdziwych aktorach. Swoich wizerunków i głosów udzielili m.in. Ellen Page, Willem Dafoe, Kadeem Hardison oraz Eric Winter. W polskiej wersji projektu słyszymy głosy m.in. Małgorzaty Sochy (Jodie Holmes) i Roberta Więckiewicza (Nathan Dawkins).

Beyond: Dwie Dusze przeznaczone jest wyłącznie dla posiadaczy konsol PlayStation 3. Projekt umożliwia granie z wykorzystaniem klasycznych padów, kontrolera Move, jak i garści wspieranych tabletów.

Wymagania: Twórcy gry Beyond: Dwie Dusze ujawnili jej wymagania sprzętowe. Szczegóły dostępne są w zakładce wymagań naszej encyklopedii.
PEGI: Od 16 latZawiera przemocZawiera mocny język
Screeny z Beyond: Dwie Dusze (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?