Borderlands: Game of the Year Edition (PC) - okladka

Borderlands: Game of the Year Edition (PC)

Premiera:
03 kwietnia 2019
Premiera PL:
03 kwietnia 2019
Platformy:
Gatunek:
Strzelanka / RPG
Język:
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
brak danych
Strona:

ObserwujMam (2)Gram (0)Ukończone (0)Kupię (0)

Opis Borderlands: Game of the Year Edition (PC)
Materdea @ 14:13 04.04.2019
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Kofeiniarz, kokainiarz, kodeiniarz.

Śr. długość gry: nie podano

+ czaswięcej

Borderlands Game of the Year Edition to pierwszoosobowa strzelanka stworzona przez studio Gearbox Software, znaną między innymi dzięki serii Brothers in Arms. Tym razem deweloperzy postanowili jednak zrezygnować z wydarzeń historycznych i przygotować grę, której akcja rozgrywa się w alternatywnej wersji przyszłości i w dość humorystycznym klimacie.

Remaster oferuje rozdzielczość ekranu sięgającą 4K, nowej jakości tekstury, a także możliwość lokalnego co-opa, a więc podzielenia jednego ekranu na cztery części. Wydanie odświeżone zawiera oczywiście wszystkie wydane od premiery rozszerzenia.

Akcja Borderlands prezentuje postapokaliptyczną wizję świata, przypominając swoim charakterem słynną trylogię Mad Max. Historia opowiada o przygodach tzw. Vault Hunterów, poszukiwaczy przygód, którzy trafiają na planetę Pandora w poszukiwaniu mitycznego skarbca.

Rozgrywka Borderlands, choć gra jest strzelanką, zawiera elementy typowe dla tytułów z gatunku RPG. Mamy bowiem do czynienia z paskiem symbolizującym ilość punktów doświadczenia, modyfikacje głównej postaci w zamian za awansowanie na kolejne levele oraz zdobywanie dodatkowych umiejętności. Na początku wybieramy jedną z czterech postaci, symbolizujących różne archetypy i posługujących się różnymi broniami - Brick, typowy czołg z dużą ilością punktów życia, obsługujący karabiny maszynowe; Lilth posiadająca nadnaturalne zdolności, reprezentująca klasę Siren; Mordecai, snajper; Roland - uniwersalny żołnierz. Każda z postaci posiada też specjalne skille, unikalne tylko dla nich.

Gameplay oparty został na nieustannym grindzie, czyli zabijaniu kolejnych przeciwników w obrębie danej lokacji (w grze jest ich kilka, zostały podzielone zgodnie z posiadanym przez nas poziomem oraz zróżnicowanym otoczeniem), by zdobywać levele i móc mierzyć się z bossami oraz coraz potężniejszymi przeciwnikami. Do tego dochodzą wypadające losowo z pokonanych bronie oraz uzbrojenie.

Borderlands oferuje nie tylko rozbudowany tryb fabularny dla pojedynczego gracza, lecz również wieloosobową (do czterech graczy) kooperację przez sieć.

PEGI: Od 18 latZawiera przemoc
Screeny z Borderlands: Game of the Year Edition (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?