Imperator: Rome (PC) - okladka

Imperator: Rome (PC)

Premiera:
25 kwietnia 2019
Premiera PL:
25 kwietnia 2019
Platformy:
Gatunek:
Strategiczna
Język:
Producent:
Dystrybutor:
brak danych
Strona:

ObserwujMam (0)Gram (0)Ukończone (0)Kupię (0)

Opis Imperator: Rome (PC)
Kawira @ 12:47 31.01.2019
Maciej "Kawira" Domański

Śr. długość gry: nie podano

+ czaswięcej

Imperator: Rome to gra strategiczna z elementami ekonomii oraz dyplomacji od Paradox Development Studio, autorów m.in. serii Hearts of Iron, Europa Universali czy też Crusader Kings. Zgodnie z tytułem, w grze danem nam jest pokierować jednym z państw starożytności okresu rzymskiej dominacji.

Imperator: Rome rzuca gracza w dość szeroki okres historyczny - rozgrywkę możemy zacząć od czasu świetności greckich Aten. Mapa świata rozciąga się od Półwyspu Iberyjskiego po orientalne Indie, a wszystkie kraje i plemiona są jak najbardziej grywalne z właściwymi dla siebie mechanikami. W zależności od kultury można skupić się na konkretnej doktrynie wojennej, odblokowując właściwe dla niej bonusy. Ponadto każdą prowincję z osobna można rozwijać nowymi inwestycjami lub dobrami pozyskanymi z handlu. Na największych molochów czekają barbarzyńcy gotowi plądrować, podbijać oraz wyniszczać uśpione imperium.

W Imperator: Rome mamy do czynienia z połączeniem zarządzania postaciami znanym z Crusader Kings wraz z bardziej ogólnym kierowaniem pańswtem, jaki widzieliśmy m.in. w serii Europa Universalis. Motywem przewodnim jest dbanie o zadowolenie każdej grupy społecznej - od niewolników po członków senatu czy starszyzny plemienia.  Zaniedbanie którejś z nich może doprowadzić do buntu na szeroką skalę, a w przypadku rzymskich generałów nawet do otwartej wojny z nimi oraz ich legionami.

Wymagania: Twórcy gry Imperator: Rome ujawnili jej wymagania sprzętowe. Szczegóły dostępne są w zakładce wymagań naszej encyklopedii.
PEGI: Od 16 lat
Screeny z Imperator: Rome (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?