Far Cry: New Dawn (PC) - okladka

Far Cry: New Dawn (PC)

Premiera:
15 lutego 2019
Premiera PL:
15 lutego 2019
Platformy:
Gatunek:
Strzelanka / Akcja
Język:
- napisy
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
Strona:
brak danych

ObserwujMam (17)Gram (3)Ukończone (8)Kupię (3)

Opis Far Cry: New Dawn (PC)
Kawira @ 13:30 11.12.2018
Maciej "Kawira" Domański

Śr. długość gry: 17h 3min

+ czaswięcej

Far Cry: New Dawn to nowa część cyklu Far Cry - gra akcji z elementami cRPG od firmy Ubisoft. New Dawn to bezpośrednia kontynuacja poprzedniej odsłony, Far Cry 5, która osadzona w klimacie postapokaliptycznym. Za projekt odpowiada wewnętrzne studio francuskiego koncernu, Ubisoft Montreal.

Akcja Far Cry: New Dawn rozgrywa się 17 lat po wydarzeniach widzianych w Far Cry 5. Napięcia w hrabstwie Hope County, a więc znanym z poprzedniczki miejscu rozgrywki, osiągnęły punkt krytyczny, co poskutkowało nuklearną zagładą tego terytorium. Tym razem stawimy czoła dwóm czarnoskórym bliźniaczkom - Mickey oraz Lou - stojącym na czele bandytów zwących się Highwaymen.

Rozgrywka Far Cry: New Dawn podąża schematem wypracowanym przez poprzednie odsłony serii. Kontrolujemy bohatera, który trafia do otwartego świata i wykonujemy szereg misji fabularnych przeplatanych zadaniami pobocznymi oraz aktywnościami rozsianymi po mapie świata. Nowość stanowi możliwość splądrowania zdobytych posterunków, oferując łupy w zamian za utratę kontroli nad placówką. Renegaci powrócą do niej w przyszłości ze zwiększonymi posiłkami bardziej się przy tym fortyfikując.

Zadbano o rozbudowany arsenał broni palnej, a wisienkę na torcie stanowi kusza strzelająca obrotowymi tarczami wziętymi wprost z piły mechanicznej. Nie zabrakło elementów nawiązujących do innych gatunków - cRPG czy survivalu. Mamy zatem do czynienia np. z rozwojem bohatera za pomocą punktów umiejętności oraz craftingiem. Ulepszymy w ten sposób nie tylko uzbrojenie, ale również osady (w tym drugim przypadku korzystając z pomocy specjalistów). Ponadto wszystkie pojazdy wykorzystują zasoby zdobywane podczas wcześniej wspomnianego plądrowania posterunków.

Wymagania: Twórcy gry Far Cry: New Dawn ujawnili jej wymagania sprzętowe. Szczegóły dostępne są w zakładce wymagań naszej encyklopedii.
PEGI: Od 18 latZawiera przemocZawiera mocny język
Screeny z Far Cry: New Dawn (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosMicMus123456789   @   11:23, 28.02.2019
I gra ukończona. Grało się przyjemnie nawet bardzo. Cały ten crafting w grze również okazał się mimo wszystko przyjemny, a zbieranie klamotów nie nudziło. Fabuła niestety wypadła słabo i dość szybko się skończyła, ale przynajmniej gra zamyka wątki z piątki więc to jakiś plus.