A Way Out (PC) - okladka

A Way Out (PC)

Premiera:
23 marca 2018
Premiera PL:
23 marca 2018
Platformy:
Gatunek:
Akcja / Przygodowa
Język:
- napisy
Producent:
Dystrybutor:
Strona:
brak danych

ObserwujMam (3)Gram (0)Ukończone (4)Kupię (0)

Opis A Way Out (PC)
Kawira @ 14:05 12.06.2017
Maciej "Kawira" Domański

Śr. długość gry: 5h 46min

+ czaswięcej

A Way Out to kooperacyjna gra akcji przeznaczona dla 2 osób. Za projekt odpowiada debiutanckie studio Hazelight założone przez weteranów znanych za sprawą Brothers: A Tale of Two.

W A Way Out gracze wcielają się w duet Vincenta i Leo, którzy uciekają z więzienia oraz próbują przetrwać na wolności. Zabawa zaczyna się jeszcze w więzieniu oferując różnorodną rozgrywkę, od sekcji skradanych po intensywne pościgi ze stróżami prawa.

Co kluczowe, A Way Out to projekt nastawiony na tryb współpracy. Deweloperzy nie przewidzieli algorytmów sztucznej inteligencji, odpowiedzialnych za zachowanie skrzydłowego, jeśli gramy w pojedynkę. Do tytułu zasiadamy albo w towarzystwie kompana, albo nie robimy tego w ogóle.

Rozgrywka oparta jest na przemierzaniu świata, rozwiązywaniu łamigłówek strukturalnych, podejmowaniu trudnych decyzji oraz walczeniu. Jeśli chodzi o łamigłówki, należy wykazać się pomysłowością oraz pamiętać o tym, że bohaterów jest dwoje. Muszą oni zatem ze sobą współpracować.

Podejmowanie decyzji zrealizowano w bardzo ciekawy sposób. Otóż każdy z bohaterów ma prawo głosu, a póki dwójka nie zgodzi się na jedno rozwiązanie, póty stać będa w miejscu i nie ruszą dalej. Aby całość działała należycie, twórcy przygotowali specjalne koło dialogowe, wyświetlające kwestie obu protagonistów jednocześnie.

A Way Out oferuje przyjemną dla oka oprawę wizualną o bardzo charakterystycznej stylistyce. Twórcy nie silili się na fotorealizm.

Wymagania: Twórcy gry A Way Out ujawnili jej wymagania sprzętowe. Szczegóły dostępne są w zakładce wymagań naszej encyklopedii.
Screeny z A Way Out (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?