Bayonetta (PC) - okladka

Bayonetta (PC)

Premiera:
11 kwietnia 2017
Premiera PL:
11 kwietnia 2017
Platformy:
Gatunek:
Akcja / Zręcznościowa
Język:
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
brak danych
Strona:

ObserwujMam (5)Gram (0)Ukończone (2)Kupię (2)

Opis Bayonetta (PC)
Materdea @ 17:20 11.04.2017
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Wielbiciel literatury przez małe p, gier przez duże G, a także muzyki (tu już bez wyróżnień). Do tego klasyczna męska elegancja, savouir-vivre i szeroko pojęta estetyka. Kontakt: m.trochonowicz@miastogier.pl

Śr. długość gry: 14h 57min

+ czaswięcej

Bayonetta to przygodowa gra akcji z elementami platformowo-zręcznościowymi wyprodukowana przez studio PlatinumGames, znane z m.in. futurystycznej strzelanki Vanquish. W grze wcielamy się w postać tytułowej wiedźmy, walczącej z potworami przebranymi za aniołów.

W Bayonetta wcielamy się w postać tytułowej wiedźmy, która budzi się po pięciu wiekach snu w fikcyjnym miasteczku na terenie Europy. Okazuje się, że równowaga pomiędzy piekłem a niebem została zachwiana, a bohaterka doznała amnezji. Ściąga jednak na siebie liczne zastępy anielskich wysłanników z uwagi na posiadanie niezwykle cennego artefaktu. naszym zadaniem jest próba odszukania zagubionych wspomnień oraz przywrócenie równowagi pomiędzy wymiarami.

Na podorędziu bohaterka posiada niezwykle urozmaicony arsenał broni palnej oraz białej. Od noży i katan, przez pistolety, shotguny, kończąc na bardziej wymyślnych wariacjach. W grze pojawia się też spowolnienie czasu. Poza konwencjonalną bronią do walki używamy również długich włosów bohaterki. Ciekawostką jest także zbroja naszej wiedźmy – przy otrzymywaniu potężniejszych ataków poszczególne jej części odpadają, mogąc pozostawić naszą bohaterkę nagą.

PEGI: Od 18 latZawiera przemoc
Screeny z Bayonetta (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosgeass   @   08:45, 25.05.2019
Kto lubi slasherki, a nie grał w to wcześniej na X360 lub PS3, ewentualnie jeśli ktoś tak jak ja chciał sobie wrócić do tego tytułu, a nie ma wyżej wymienionych konsol to jest super okazja żeby to zrobić. Dla mnie super gierka. Wadą na pewno jest to, że jest krótka, bo do przejścia w około 10h i nie ma co się oszukiwać, grafika się trochę zestarzała... Co wcale nie znaczy że gra wygląda źle. Natomiast jeśli ktoś ma manie wbijania platynowych rang wszędzie, na pewno gra zajmie dużo więcej.
To japońska gra, więc akcja potrafi się dziać w absurdalnych miejscach. Gra jest bardzo dynamiczna, design przeciwników naprawdę ciekawy. Muzyka wpadająca w ucho. Wszystko jest na swoim miejscu. Do tego w tym momencie gdy to piszę w sumie bez problemu można trafić na promocję i wyrwać ten tytuł za około 15-18 zł. Być może kiedyś będzie nam dane jeszcze zagrać w Bayonettę 2 i kolejne (jeśli takowe będą) poza platformą Nintendo. Oby.