Conarium (PC) - okladka

Conarium (PC)

Premiera:
06 czerwca 2017
Premiera PL:
06 czerwca 2017
Platformy:
Gatunek:
Przygodowa / Akcja
Język:
Dystrybutor:
brak danych
Strona:
brak danych

ObserwujMam (13)Gram (0)Ukończone (2)Kupię (0)

Opis Conarium (PC)
petrucci109 @ 16:24 07.10.2016
"petrucci109"

Śr. długość gry: 4h 8min

+ czaswięcej

Conarium to przygodówka utrzymana w konwencji horroru, inspirowana twórczością słynnego H. P. Lovecrafta. Za jej powstaniem stoi studio Zoetrope Interactive, natomiast wydania podjęła się firma Iceberg Interactive.

W Conarium gracz wciela się w postać Franka Gilmana, naukowca, który wyrusza na Antarktydę do bazy badawczej Upuaut, aby podczas eksperymentów z maszyną zwaną Conarium, przekroczyć granice ludzkiej świadomości. Niestety podczas badań coś idzie nie tak, jak to było zaplanowane.

Gra zaczyna się w momencie, kiedy nasz naukowiec budzi się po utracie świadomości i zdaje sobie sprawę, że zmieniło się coś w nim samym. Słyszy dziwne pulsujące hałasy, widzi światła na ścianach, a na domiar złego nie bardzo pamięta kim jest i co robił przed dotarciem do ośrodka badawczego. Wkrótce dowiaduje się, że zmarł, powrócił jednak i ma wrażenie, że jest częścią czegoś większego.

Podczas gry eksplorujemy opuszczoną bazę naukową na Antarktydzie, gromadzimy przedmioty i rozwiązujemy zagadki. Natrafiamy też okazyjnie na krążące po niej kreatury. Jako że nie dysponujemy żadną bronią, staramy się ich za wszelką cenę unikać. W sytuacji konfrontacji ratujemy się natomiast ucieczką.

Conarium działa na zaawansowanym silniku graficznym, generującym przyjemną dla oka, mroczną i lekko psychodeliczną oprawę wizualną.

Wymagania: Twórcy gry Conarium ujawnili jej wymagania sprzętowe. Szczegóły dostępne są w zakładce wymagań naszej encyklopedii.
Screeny z Conarium (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
1 kudospetrucci109   @   19:50, 02.12.2020
I po Conarium. Gra zajęła mi niecałe 5 godzin i nie był to jakiś speedrun, a wręcz przeciwnie. Cóż mogę powiedzieć, gra to taki średniak. Mimo, że krótka to były momenty, że się nudziłem i irytowałem. Fajny Lovecraftowski klimat (gra to takie nawiązanie do opowiadania W Górach Szaleństwa) to najlepsze, co apka ma do zaoferowania. Fabuła sama w sobie nie jest jakaś odkrywcza, ani zaskakująca. Oprawa jest szarobura i niespecjalnie ciekawa. Jeśli ktoś oczekuje strasznych momentów to raczej się rozczaruje. Najbardziej męczące jest to, że gra jest dość mocno toporna i przez to momentami zniechęcająca do grania. Raczej tylko dla fanów Samotnika z Providence.