Cuphead (PC) - okladka

Cuphead (PC)

Premiera:
29 września 2017
Premiera PL:
29 września 2017
Platformy:
Gatunek:
Zręcznościowa
Język:
- napisy
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
brak danych
Strona:

ObserwujMam (6)Gram (4)Ukończone (3)Kupię (3)

Opis Cuphead (PC)
DevMat @ 20:36 15.06.2016
"DevMat"

Śr. długość gry: 31h 49min

+ czaswięcej

Cuphead to połączenie gry platformowej, zręcznościowej i bijatyki utrzymanej w starym stylu 2D. Produkcja inspirowana jest serialami animowanymi powstałymi w latach trzydziestych ubiegłego wieku. Za jej opracowanie odpowiada studio MDHR.

Głównymi bohaterami Cuphead są Cuphead i Mugman - drugi z nich jest grywalny tylko w kooperacji. Obaj bardzo lubili hazard, co pewnego dnia doprowadziło ich do porażki w starciu z diabłem. Jako że stawką były ich dusze, muszą teraz odpracować swoje u szatana, sprowadzając postacie do czarcich parobków. 

Zabawa głównie polega na potyczkach toczonych na dwuwymiarowych mapach. Na końcu etapu mierzymy się z bossem. Każdy z nich cechuje się odrębnymi umiejętnościami, co wymusza na graczu przygotowanie odpowiedniej taktyki na każde monstrum. Dodatkowym utrudnieniem są ciągłe przeszkody, jakie lądują na mapie. Aby ich uniknąć trzeba więc być w ciągłym ruchu. Gdy jednak znudzimy się ciągłymi porażkami, to nic nie stoi na przeszkodzie aby zaprosić do zabawy znajomego i wspólnie spróbować pokonać przeciwnika w trybie kooperacji na wspólnym ekranie.

Cuphead wraz z postępami w rozgrywce zyskuje nowe umiejętności i moce specjalne, które potrafią znacznie ułatwić potyczkę. To jedyny element RPG w grze MDHR. Całość zaś została utrzymana w klimacie filmu animowanego, który charakteryzuje się oldschoolowym sznytem - ręcznie malowane elementy wykonywane starą szkołą wprost z wytwórni Disneya z lat 30. XX wieku.

Wymagania: Twórcy gry Cuphead ujawnili jej wymagania sprzętowe. Szczegóły dostępne są w zakładce wymagań naszej encyklopedii.

Wkład w encyklopedię mieli:   urban1212,
PEGI: Od 7 latZawiera przemocZawiera sceny wywołujące strach
Screeny z Cuphead (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?