Tyranny (PC) - okladka

Tyranny (PC)

Premiera:
10 listopada 2016
Premiera PL:
10 listopada 2016
Platformy:
Gatunek:
RPG
Język:
- napisy
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (23)Gram (6)Ukończone (7)Kupię (1)

Opis Tyranny (PC)
Materdea @ 07:43 29.05.2016
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻

Śr. długość gry: 36h 38min

+ czaswięcej

Tyranny to gra RPG, opracowana przez studio Obsidian Entertainment, a wydana przez firmę Paradox Interactive. Podobnie jak w przypadku rozlicznych tytułów dewelopera, do czynienia mamy z klasycznym spojrzeniem na świat czyli rzutem izometrycznym.

Akcja Tyranny toczy się w świecie, który został całkowicie zniszczony podczas wieloletniej wojny pomiędzy dobrem i złem. Niestety zło zwyciężyło, a nad krainą, w której toczy się akcja zapanował niejaki Kyros. Rozpostarł on swoje macki szeroko, obejmując władzom wszystko, co żyje. Niestety jego metoda rządzenia oparta jest na tytułowej tyrani.

W tym całym nieszczęściu pojawia się gracz, przejmując kontrolę nad postacią zwaną Fatebinder. To specjalny mag, agent Kyrosa, stanowiący jego prawą rękę. Posiada nawet własne tereny do zarządzania, jeśli tylko słucha władcy i postępuje wedle jego nakazów. Celem protagonisty jest zaprowadzenie porządku na świecie, nie koniecznie oznacza to jednak okres prosperity dla krainy. Krąży po wyznaczonym terenie i rozwiązuje konflikty, a każda jego decyzja jest finalna i wiążąca. Fatebinder to swego rodzaju sędzia o prawie całkowitej władzy.

Wybory idące z podejmowanym zawodem to kluczowy element wątku fabularnego. Zostały one stworzone w taki sposób, że prawie nigdy nie da się ustalić który przyniesie pozytywne, a który negatywne konsekwencje. Ponadto, nic nie jest tu czarne bądź białe. Wszystko jest w odcieniach szarości, a konsekwencje zawsze są niejasne. Kształtują one gracza i jego otoczenie, wpływając na cały wirtualny świat.

Jak to w grach RPG, eksplorujemy, rozwijamy umiejętności i atrybuty (m.in. siłę, zręczność oraz witalność) głównego bohatera, rozmawiamy z postaciami niezależnymi i wykonujemy questy. Co ważne, już od początku jesteśmy człowiekiem poważanym i dysponujemy niemałą wiedzą oraz zdolnościami. W ten sposób studio Obsidian Entertainment chciało przygotować coś unikatowego w gatunku, zamiast powielać stosowane od lat schematy.

Tyranny działa na trójwymiarowym silniku graficznym, generującym przejrzystą i efektowną oprawę wizualną. Całość uzupełnia odpowiednio klimatyczna ścieżka muzyczna, efekty specjalne oraz dialogi. Gra przeznaczona jest wyłącznie do rozgrywek dla jednego gracza.

Screeny z Tyranny (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?