Sid Meier's Civilization VI (PC) - okladka

Sid Meier's Civilization VI (PC)

Premiera:
21 października 2016
Premiera PL:
21 października 2016
Platformy:
Gatunek:
Strategiczna
Język:
- napisy
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (10)Gram (3)Ukończone (1)Kupię (4)

Opis Sid Meier's Civilization VI (PC)
Materdea @ 20:19 11.05.2016
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Kofeiniarz, kokainiarz, kodeiniarz.

Śr. długość gry: 2h 15min

+ czaswięcej

Sid Meier's Civilization VI to kolejna odsłona cenionej serii gier strategicznych od studia Firaxis Games. Tym razem producenci nie  przyszykowali rewolucyjnym zmian w doskonale znanej formule swojego cyklu, ale zapewnili odpowiednią ilość modyfikacji, by móc nazwać grę pełnoprawną kontynuacją poprzedniczki.

Podobnie, jak w przypadku odsłon poprzednich, w Sid Meier's Civilization VI zajmujemy się rozwojem wybranej przez siebie cywilizacji. Wybieramy jedną z dostępnych nacji (m.in. Japonia, Francja, Egipt), a następnie zakładamy niewielką osadę. Ta powoli się rozrasta, pojawia się w niej armia, a niebawem również kolejne osady. W ten sposób cywilizacja powoli nabiera kształtu, coraz mocniej się rozrastając.

Najważniejszą nowością w Sid Meier's Civilization VI jest podejście do każdej z osad. W szóstej odsłonie serii Cywilizacja każda osada jest bowiem wysoce wyspecjalizowanym tworem. Ze względu na to, że rozwój ogranicza się do stawiania nowych dystryktów, a nie każda osada ma dostęp do tych samych surowców, gracz zadbać musi o to, aby pomiędzy poszczególnymi miastami istniała symbioza.

Osada stojąca w pobliżu wody może specjalizować się w budowie statków, a także połowie ryb. Osada znajdująca się w okolicy gór może wydobywać cenne metale, potrzebne do tego, aby imperium się rozwijało. Osada na terenach równinnych zajmie się natomiast uprawianiem zbóż, koniecznych do tego, aby mieszkańcy mieli pożywienie.

Różnicowanie osad jest też sporym wyzwaniem. W każdej przebywają bowiem ludzie, których trzeba zadowolić. Jeśli nie mamy możliwości zapewnić im jednego typu rozrywki, musimy zaoferować inny. Bez tego mieszkańcy wcześniej czy później zaczną wyrażać niezadowolenie, co natomiast doprowadzi do wyludniania się osad.

Sid Meier's Civilization VI to także wiele innych zmian, m.in. w systemie dyplomacji oraz ustroju państwa, które prowadzimy do zwycięstwa. Wcześniej ustrój definiowało się jedynie na podstawie odgórnych założeń. Jeśli zdecydowaliśmy się na Komunizm, musieliśmy zaakceptować jego wszystkie wady i zalety. W "szóstce" możemy modyfikować poszczególne elementy ustrojów, tworząc np. Komunizm Kapitalistyczny, jakkolwiek absurdalnie by to brzmiało.

Projekt studia Firaxis charakteryzuje się przejrzystą, miłą dla oka oprawą wizualną. Twórcy zdecydowali się jednak iść w zupełnie nowym kierunku artystycznym, serwując nam nieco bajkową stylistykę, przypominającą projekty z urządzeń mobilnych. Niewygórowane wymagania sprzętowe sprawiają, że Sid Meier's Civilization VI działa na średniej jakości komputerze.

Wymagania: Twórcy gry Sid Meier's Civilization VI ujawnili jej wymagania sprzętowe. Szczegóły dostępne są w zakładce wymagań naszej encyklopedii.
PEGI: Od 12 latZawiera przemocZawiera kontrolowane rozgrywki sieciowe
Screeny z Sid Meier's Civilization VI (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?