The Surge (PC) - okladka

The Surge (PC)

Premiera:
16 maja 2017
Premiera PL:
16 maja 2017
Platformy:
Gatunek:
RPG / Akcja
Język:
- napisy
Producent:
Dystrybutor:
Strona:
brak danych

ObserwujMam (4)Gram (2)Ukończone (1)Kupię (2)

Opis The Surge (PC)
LuKaS77PL @ 13:53 20.12.2015
Łukasz "LuKaS77PL" Konieczny

Śr. długość gry: 9h 0min

+ czaswięcej

The Surge to najnowsza produkcja niemieckiego studia Deck13, znanego m.in. ze współpracy z polskim CI Games przy projektowaniu Lords of The Fallen. Tytuł wywodzi się z cRPG i został osadzony w gatunku science-fiction, czerpiącym garściami z cyberpunkowych klimatów.

Dzieło Deck13 przedstawia wizję dystopicznego świata, będącego efektem upadku systemów ekonomicznych, jaki i społeczeństwa samego w sobie. Tworząc warstwę fabularną, twórcy zdecydowali się poruszyć bogatą tematykę, począwszy od intryg politycznych oraz wzrostu wpływów potężnych korporacji, po bio-elektronikę i mechaniczne ulepszenia organizmu.

Głównym bohaterem The Surge jest żołnierz, którego ciało zostało wzmocnione zaawansowanymi technologicznie implantami. Dodatkowo protagonista jest wyposażony w egzo-kombinezon, który odgrywa niezwykle istotną rolę dla całej koncepcji rozgrywki. Twórcy postanowili bowiem ograniczyć tradycyjny system posługiwania się bronią, na rzecz nietypowych rozwiązań, zaprojektowanych na potrzeby nowego uniwersum. W walce możemy wykorzystać dobrodziejstwa wspomnianego kombinezonu, jak i specjalne umiejętności ulepszonego organizmu naszej postaci.

Ewentualny oręż jest wytwarzany na różnych etapach rozgrywki, dzięki zaimplementowanemu systemowi tworzenia przedmiotów. Komponenty do wytworzenia broni znajdujemy podczas eksploracji lub zdobywamy w trakcie potyczek z przeciwnikami. Z tym ostatnim aspektem wiąże się mechanizm rozczłonkowywania, dzięki któremu, mierząc w poszczególne części ciała oponentów można je oderwać i wykorzystać do rozwoju zdolności bojowych bohatera.

Tytuł oferuje duży i jednolity świat gry, którego struktura inspirowana jest wspomnianym Lords of The Fallen oraz przede wszystkim serią Dark Souls. Dzięki licznym skrótom i ukrytym ścieżkom gracz może zgłębiać rozbudowane lokacje i znajdować przydatne połączenia pomiędzy nimi. Celem twórców było sprawienie, aby gracz większość rzeczy odkrył samemu.

Wymagania: Twórcy gry The Surge ujawnili jej wymagania sprzętowe. Szczegóły dostępne są w zakładce wymagań naszej encyklopedii.
PEGI: Od 18 lat
Screeny z The Surge (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosSingforn   @   20:46, 20.01.2016
A ta gra to będzie platformówka czy otwarty świat?
0 kudosdabi132   @   21:09, 20.01.2016
Cytat: Singforn
A ta gra to będzie platformówka czy otwarty świat?

Gra z gatunku cRPG osadzona w gatunku science-fiction. Rozgrywkę będziemy obserwować z trzeciej osoby. Producent nie ujawnił jeszcze zbyt wielu informacji.
0 kudosshuwar   @   07:22, 02.07.2019
Do tych co ukończyli... rzeczywiście trudne to jak w Soulsach?
0 kudosfebra1976   @   10:34, 02.07.2019
Po lekturze tekstu wnioskuję że nie chodzi o soulsową "trudność" tylko o budowę poziomów.
0 kudosMicMus123456789   @   20:01, 02.07.2019
Cytat: shuwar
Do tych co ukończyli... rzeczywiście trudne to jak w Soulsach?


Gra jest trudna jak Soulsy bardzo łatwo i szybko można zginąć, ale z drugiej strony szybko idzie się tej gry nauczyć i później nie sprawia ona większych trudności.
0 kudosshuwar   @   07:38, 03.07.2019
Trza mieć jeszcze czas na naukę Smutny
Dodaj Odpowiedź