Iron Storm (PC) - okladka

Iron Storm (PC)

Premiera:
25 października 2002
Premiera PL:
15 stycznia 2003
Platformy:
Gatunek:
Strzelanka
Język:
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
Strona:
brak danych

ObserwujMam (4)Gram (0)Ukończone (2)Kupię (0)

Opis Iron Storm (PC)
Guilder @ 00:03 21.09.2015
Jakub "Guilder" Nowak
Chodzę po porady do coacha dorady.

Śr. długość gry: 9h 42min

+ czaswięcej

Iron Storm to pierwszoosobowa (FPS) oraz trzecioosobowa (TPS) strzelanka, która stworzona została przez 4x Studio. Rozgrywka miksuje obie kamery, którą możemy dostosowywać do swoich upodobań.

Akcja gry toczy się w alternatywnym świecie. Jest rok 1964 i wciąż trwa I Wojna Światowa. Stronami konfliktu są teraz powstałe w trakcie walk Stany Zjednoczone Europy Zachodniej (zwane Przymierzem) i Imperium Rosyjsko-Mongolskie. Ci drudzy, dowodzeni przez bezwzględnego barona von Ugenberga, konsekwentnie dążą do podboju całej Europy. Cel ten wydaje się być w zasięgu ręki za sprawą prac nad nowym typem broni, która ma siać zniszczenie na niewyobrażalną skalę.

Wcielamy się w postać porucznika Jamesa Andersona, zasłużonego weterana który zostaje wysłany na misję samobójczą za linię wroga. Jego zadaniem jest, oczywiście, zdobycie informacji o tajnej broni Imperium i zniszczenie jej.

Świat wykreowany przez 4x Studio jest mieszanką tego, co znamy z lekcji historii o pierwszej i drugiej Wojnie Światowej, wzbogaconą o bardziej współczesne elementy pokroju satelitów szpiegowskich czy automatycznych wieżyczek strzelniczych. Ciekawym elementem rozgrywki jest przełączanie widoku pomiędzy trybami FPP i TPP w dowolnym momencie.

Iron Storm cechuje się wysokim poziomem trudności. Protagonista jest mało odporny na obrażenia, więc parcie do przodu w stylu filmowego Rambo jest szybką drogą ku porażce.

PEGI: Od 16 latZawiera przemoc
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosJackieR3   @   08:10, 14.09.2016
Dawno w to grałem ale pamiętam że wrażenia pozytywne były.Pewno bardziej realistyczna gra o pierwszej wojnie {mimo że fabuła fantazjuje } od Battlefielda 1.
0 kudosB43   @   22:22, 22.09.2016
Nie skończyłem jej bo...fajna była ale coś innego mi wpadło w łapy chyba Gothic i tak przepadłem w monitorze na długie tygodnie Szczęśliwy