Elex (PC) - okladka

Elex (PC)

Premiera:
17 października 2017
Premiera PL:
17 października 2017
Platformy:
Gatunek:
RPG / Akcja
Język:
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (19)Gram (7)Ukończone (10)Kupię (13)

Opis Elex (PC)
DevMat @ 19:59 06.07.2015

Śr. długość gry: 52h 57min

+ czaswięcej

Elex to RPG od niemieckiego studia Piranha Bytes. Twórcy znani są fanom gatunku m.in. za sprawą serii Gothic oraz Risen. Wydaniem Elex zajęła się natomiast firma THQ Nordic.

W grze wcielimy się w przedstawiciela rasy Albów, który, podczas jednej z bitew, zostaje zestrzelony i tafia na terytorium zajęte przez Berserków. Tak zacznie się nasza przygoda w dużym, otwartym świecie, który będziemy mogli przemierzać bez ograniczeń i jakichkolwiek ekranów ładowania. Jedyne, co nas może powstrzymać przed eksploracją pewnych obszarów to niedostateczna siła naszego bohatera.

Tytułowy Elex to jeden z najbardziej pożądanych minerałów na planecie Magalan. Przybył on na nią wraz z meteorytami, które 160 lat temu zdziesiątkowały ludność będącą w rozkwicie technologicznym. Z minerału resztka rasy ludzkiej wytworzyła narkotyk, pozwalający jej posługiwać się magią, jak również zwiększać swoją inteligencję. Efektem ubocznym jest zaś wysokie uzależnienie.

Elex stanowi także świetne źródło energii do napędzania różnej maści maszyn, w tym jetpacków oraz potężnych mechów. Minerał zmienił ponadto całkowicie strefy klimatyczne występujące na planecie, dzięki czemu grający zwiedzają bujne lasy, lodowe góry oraz gorące pustynie. W każdej strefie klimatycznej spotyka różne zwierzęta które, podczas styczności z Elexem, stały się bardziej krwiożercze i brutalne.

Piranha Bytes słynie z tego, że bohaterowie kreowani przez studio nie mają swojej tożsamości. Tym razem jest zgoła odmiennie. Protagonista otrzymał bowiem historię, imię (Jax) oraz przeszłość. Pochodzi on z rasy Albów, która powstała dzięki tytułowemu minerałowi. Rasa ta uważa się za lepszą od ludzkiej, chcąc ją sobie całkowicie podporządkować. Albowie są pozbawieni uczuć lecz pamiętają każdy swój występek oraz wydarzenie w życiu. Są rasą dominującą na planecie. Chcą się pozbyć lub przyłączyć do siebie resztę „buntowników” – członków innych frakcji, jakie spotkamy w grze.

Tytuł działa na zaawansowanym, w pełni trójwymiarowym silniku graficznym, wykorzystującym możliwości nowoczesnych komputerów oraz konsol Xbox One i PlayStation 4. Przeznaczona jest wyłącznie do rozgrywek dla jednego gracza.

Wymagania: Twórcy gry Elex ujawnili jej wymagania sprzętowe. Szczegóły dostępne są w zakładce wymagań naszej encyklopedii.

Wkład w encyklopedię mieli:   urban1212,
PEGI: Od 16 latZawiera przemocZawiera mocny językZawiera treści związane z narkotykami
Screeny z Elex (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosurban1212   @   20:35, 04.12.2017
No wszędzie gdzie mogę, i nic nie wiadomo Dumny
@Shuwar, a dlaczego ? nie przypadł do gustu ?
0 kudosTheCerbis   @   21:15, 04.12.2017
Cytat: sebogothic
Jakiego buga? Jakby co to mogę dać swoją recenzję po 84 godzinach. Puszcza oko
Popieram. Sporo już tego napisałeś.
0 kudosBubtownik   @   21:21, 04.12.2017
No sebo pisać potrafi ;) Można wiedzieć jakiego rodzaju buga? I przede wszystkim, gdzie?
0 kudosMicMus123456789   @   22:31, 04.12.2017
A ja nadal mam niecałe 30 minut za sobą, ale jakoś nie chce mi się wracać do gry Dumny
0 kudosshuwar   @   08:35, 05.12.2017
Cytat: urban1212
@Shuwar, a dlaczego ? nie przypadł do gustu ?

Musiałem się oderwać na ponad tydzień, bo sprawy rodzinne... a teraz... nie mogę się zmusić do powrotu. Pytanie dlaczego? Sam nie wiem... no fajnie się grało, ale jakoś tak czułem się już znużony, wątek fabularny taki trochę ciągnięty "jak w smole". Latałem tylko to tu, to tam, by zadania dla przynależności do grupy robić... Nastukałem z tego co pamiętam jakieś 30h i dopiero po tym czasie tak mnie zblokowało.

Może muszę się przemóc i wrócić, może okaże się, że po 30 min znowu się wciągnę... tyle, że wiecznie mam coś do załatwienia i czasu mało Smutny
0 kudossebogothic   @   08:49, 05.12.2017
To jak tam bigboy? Moja oferta nadal aktualna, recenzję mam w sumie napisaną, na filmwebie wisi gotowa do publikacji. W ramach wynagrodzenia styknie mi kodzik Steam do jakiejś gry. Ot, choćby Seven. A ty nie będziesz musiał poświęcać kilkudziesięciu godzin na przechodzenie gry. To tzw. transakcja win-to-win. Cool

Cytat: shuwar
Może muszę się przemóc i wrócić, może okaże się, że po 30 min znowu się wciągnę... tyle, że wiecznie mam coś do załatwienia i czasu mało Smutny

Mnie najbardziej gra wciągnęła, gdy już się przyłączyłem do frakcji i mogłem z większością przeciwników sobie poradzić, a nie od nich uciekać jak w pierwszych 20-30 godzinach rozgrywki. Wtedy ELEX przyssał mnie na kolejne kilkadziesiąt godzin, wręcz nie mogłem się oderwać. Tyle, że pod koniec znowu robi się za łatwo.
0 kudosshuwar   @   13:50, 05.12.2017
Cytat: sebogothic
Mnie najbardziej gra wciągnęła, gdy już się przyłączyłem do frakcji i mogłem z większością przeciwników sobie poradzić
No właśnie to uciekanie mnie trochę zaczęło już drażnić... a dopiero co przyłączyłem się do frakcji. Może rzeczywiście powinienem teraz spróbować?
0 kudossebogothic   @   14:04, 05.12.2017
Cytat: bigboy177
Napisz na priv ;)

PW z tekstem recenzji poszło by naczelny sprawdził czy pasowałaby na stronkę. Uśmiech

Cytat: shuwar
No właśnie to uciekanie mnie trochę zaczęło już drażnić... a dopiero co przyłączyłem się do frakcji. Może rzeczywiście powinienem teraz spróbować?

Miałem tak po 20 godzinach gry, że czułem irytację kiedy ciągle musiałem wszędzie przemykać. Skoro dołączyłeś się do frakcji to powinieneś skupić się na zadaniach z wątku głównego. Względem niektórych zadań pobocznych nie są jakieś trudne, a dostaje się za nie więcej punktów doświadczenia. A tak w ogóle to do kogo się przyłączyłeś?
0 kudosshuwar   @   07:22, 06.12.2017
Standardowo chyba, to berserkerów.
0 kudosurban1212   @   15:40, 20.12.2017
Wyszedł nowy patch ważący 2.5 GB, teraz już chyba nikt nie powinien mieć problemu z ukończeniem gry.
0 kudosBubtownik   @   19:44, 02.01.2018
Wrrrrr jak mnie irytuje to spóźnione wprowadzania patch'a na Origin. Czekam i czekam i nic. Kurde tak dużo zmian i to istotnych zmian w rozgrywce, że chciałem sobie zacząć nową grę i zobaczyć jak bardzo zmieniła się gra od momentu premiery, ale nie. Widać, że jeszcze sobie poczekam...
0 kudosTheCerbis   @   20:35, 02.01.2018
Było kupić na natywnej platformie. :>
0 kudosBubtownik   @   20:37, 02.01.2018
Na innej platformie nie było za 120zł w pre-orderze Zadziorny
Dodaj Odpowiedź