Unravel (PC) - okladka

Unravel (PC)

Premiera:
09 lutego 2016
Premiera PL:
09 lutego 2016
Platformy:
Gatunek:
Zręcznościowa
Język:
- napisy
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (8)Gram (2)Ukończone (4)Kupię (3)

Opis Unravel (PC)
Materdea @ 11:30 18.06.2015
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻

Śr. długość gry: 5h 16min

+ czaswięcej

Unravel to niezależny projekt szwedzkiego studia Coldwood, wydany pod banderą firmy Electronic Arts.

Produkcja reprezentuje gatunek zręcznościowo-platformowy. Wcielamy się w postać Yarny'ego, szmacianą lalkę, przemierzającą pełne niebezpieczeństw tereny, rozwiązując jednocześnie liczne łamigłówki strukturalne. Co istotne, podczas wędrówki Yarny robi użytek z materiału, z którego jest wykonany czyli włóczki.

Włóczka jest w centrum mechaniki rozgrywki. To właśnie z jej pomocą przeskakujemy ponad zapadlinami, wspinamy się na niedostępne półki i przesuwamy przedmioty, które leżą na naszej drodze. Co ciekawe, włóczka może się skończyć, jeśli gracz jest nieostrożny. Jest jej ograniczona ilość, a zapasy uzupełniamy z pomocą specjalnych kulek. Gdy włóczka się wyczerpie, bohater zamienia się w ramkę. Włóczka jest symbolem miłości, a Yarny zmniejsza się w miarę, jak oddala się od tego, co najbardziej kocha.

Przemieszczamy się zawsze z lewej strony w prawą, a protagonistę obserwujemy z kamery umieszczonej z boku. Tytuł oferuje w pełni trójwymiarową, bardzo unikatową oprawę wizualną, pełną kolorów oraz teł inspirowanych naturą.

Screeny z Unravel (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosDamian098K   @   15:23, 26.03.2016
Bardzo podobała mi się ta gra nie mam do niej żadnych zarzutów, a w ostatnim levelu prawie się rozpłakałem.
0 kudosEdytam   @   07:40, 10.04.2016
Zainstalowałam próbną wersję, niestety otwiera się i gaśnie. Jestem jednak bardzo ciekawa tej gry, wydaje się bardzo oryginalnym produktem. Miejscami przypomina Abe odysei, ze względu na podobne poziomy, i troszkę podobne wyzwania.
0 kudosmawawrz   @   11:52, 20.09.2016
Świetna gierka, dobrze się przy niej bawiłem. ;)
0 kudosdabi132   @   23:40, 20.08.2017
Unravel ukończone. Grało się wyśmienicie. Klimatyczna platformówka, nie jest ani za trudna, ani za łatwa, na końcu faktycznie można się wzruszyć. Poziomy nie są powtarzalne, są zróżnicowane i oferują różny poziom trudności. Gra warta uwagi, niestety tylko do kupienia na Originie, szkoda bo przydała by się wersja pudełkowa.