Dark Souls III (PC) - okladka

Dark Souls III (PC)

Premiera:
12 kwietnia 2016
Premiera PL:
12 kwietnia 2016
Platformy:
Gatunek:
Akcja / RPG
Język:
- napisy
Producent:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (36)Gram (15)Ukończone (10)Kupię (16)

Opis Dark Souls III (PC)
bigboy177 @ 13:55 17.06.2015
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!

Śr. długość gry: 76h 55min

+ czaswięcej

Dark Souls III to kolejna odsłona słynnej serii, opracowanej przez studio From Software. Twórcy nie wprowadzają w niej żadnych rewolucyjnych zmian, pozostając przy sprawdzonych schematach, jedynie lekko je rozwijając.

Jako że mamy do czynienia z kontynuacją, Dark Souls III stanowi dalszą część wątku fabularnego, zapoczątkowanego w "jedynce". Głównym bohaterem nie jest już jednak nieumarły, ale nierozpalony. Naszym celem jest natomiast pokonanie wszystkich skorumpowanych Władców Popiołu, a następnie zjednoczenie pierwszego płomienia. Aby to zrobić przemierzamy pełną niebezpieczeństw krainę, walcząc z napotkanymi przeciwnikami, w tym także potężnymi bossami.

Dark Souls III mechaniką rozgrywki bardzo przypomina odsłonę poprzednią. Twórcy wygładzili nieco animacje niektórych ruchów, dzięki czemu główny bohater płynniej przechodzi pomiędzy unikiem, a biegiem oraz wszelkiej maści ciosami. W wyniku tego zabawa jest odrobinę szybsza, aczkolwiek nadal nastawiona na koordynację oraz planowanie. Mimo że sterowanie przypomina nieco Bloodborne, potyczki nadal nie są czysto zręcznościowe, ale mocno taktyczne.

Z tego powodu podczas walki należy korzystać z wielu różnych rodzajów broni, dopasowanych do preferowanego przez nas stylu walki. Jak na grę RPG przystało, rozwijamy nie tylko prowadzonego przez nas bohatera, ale także jego ekwipunek. Mamy dzięki temu ogromny wpływ na to, jak prowadzony wojownik zachowuje się w obliczu konfrontacji.

Ze względu na to, że Dark Souls III to pierwsza odsłona serii przeznaczona dla konsol PlayStation 4 oraz Xbox One, produkcja oferuje większe mapy, bardziej otwarty świat oraz nowocześniejszy silnik graficzny, generujący zaawansowaną oprawę wizualną.

Gra dedykowana jest zarówno rozgrywkom jedno, jak i wieloosobowym. Multiplayer wykonano w sposób charakterystyczny dla całej sagi. Gracze są zatem w stanie komunikować się przy pomocy specjalnych notek, dołączać do przymierzy, a także nawiedzać siebie nawzajem i rzucać wyzwania.

Premiera Dark Souls III zaplanowana została na 12 kwietnia 2016 roku. Jeśli chodzi o wymagania sprzętowe wersji PC, nie są one szczególnie wygórowane. Z produkcją radzi sobie średniej klasy komputer, wyprodukowany w okolicy debiutu przedsięwzięcia.

Wymagania: Twórcy gry Dark Souls III ujawnili jej wymagania sprzętowe. Szczegóły dostępne są w zakładce wymagań naszej encyklopedii.
PEGI: Od 16 latZawiera przemoc
Screeny z Dark Souls III (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosfebra1976   @   15:27, 07.01.2018
Ja zaczełem grę od buga 😁, nieszczęślwie zaklinowałem postać no i musiałem zaczynać od początku. Na szczęście na samym początku gry.
Pytanie, czy ktoś z obywateli MG miałby ochotę popykać w coopie? Głównie wieczorkami, wiadomo w kupie raźniej.
0 kudosurban1212   @   16:16, 07.01.2018
A ja skończę Dishonored 1 i 2. I zabieram się za Dark Souls, bo leży na dysku a pograłem chyba z godzinkę w niego i z braku czasu musiałem zaprzestać, i jakoś nie wróciłem do niego. W końcu trzeba będzie się za niego zabrać.
0 kudoskobbold   @   16:49, 07.01.2018
Da się w to grać klawiatura + mysz? W DS2 podstawkę na takiem zestawie przechodzę bez większych problemów, niestety w dodatkach ostatnich przeciwników nie udało mi się pokonać, jednak wyczuwalne jest to pół sekundowe opóźnienie, które często kończy się zgonem. A dla jednej gry pada kupować nie będę.
0 kudosDirian   @   18:05, 07.01.2018
Jak DS II przeszedleś, to i tu powinienneś dać radę na myszcze i klawie.
0 kudosprofesjonalista19   @   18:15, 07.01.2018
Cytat: Dirian
Jak DS II przeszedleś, to i tu powinienneś dać radę na myszcze i klawie.

Zwłaszcza że DS3 jest chyba najprzytępniejsze ze wszystkich soulsów i postać reaguje szybko i jest dynamiczniejsza (moje zdanie).
PS: najbardziej przystępne nie znaczy najłatwiejsze...zbroja zabójcy smoków i lothric to dla mnie największe wyzwania w historii ds
edit: zapomniałem o przejemniaczku na szczycie arcysmoków.
0 kudosTheCerbis   @   18:21, 07.01.2018
Pad przydaje się do wielu gier, a nuż się przekonasz. W każdym razie polecam, nie tylko do Dark Souls.
0 kudosDirian   @   11:44, 08.01.2018
Cytat: profesjonalista19
zbroja zabójcy smoków i lothric to dla mnie największe wyzwania w historii ds

Większe od słynnej dwójki z DS1? Dumny

Chociaż przyznam, że ze zbroją też się męczyłem i chyba z 15-20 podejść miałem... Lothric jakoś szybciej poszedł, za 3-4 chyba.
0 kudosprofesjonalista19   @   20:36, 08.01.2018
Ornstain i smough byli wyzwaniem ale nie pamiętam żebym aż tak się męczył. Ale może miałem fart.
Z lothriciem przesadziłem ale bezimienny dziadyga był ciężkim przypadkiem ;)
0 kudosfebra1976   @   20:10, 28.01.2018
Właśnie próbuję wedrzeć się do Anor Londo. Jak i w jedynce ci .... łucznicy robią mi kuku 😢. Za cienki bolo ze mnie, jednak bosowie jak na razie na góra 3 podejścia.
Trudno prę dalej.
0 kudosfebra1976   @   12:35, 04.02.2020
Po ostatnim artykule mości Juve, postanowiłem jednak wrócić do przerwanej rozgrywki w DS3. Pal sześć stos nieogranych tytułów w mojej pokaźnej bibliotece gier, sorry residenty 😊.
Dwa, trzy wieczorki na ponowne wyrobienie nawyków i lecę z tym koksem.
Pytanie do graczy którzy mają już tę zacną grę ukończoną: co z dlc? Jaki jest próg wejścia, szukać jakiegoś kompana do gry? Podstawkę DS2 za pierwszym razem przeszedłem sam, dodatki zaś w coopie z znajomymi. Będąc szczery nie chcę się odbić, przy dwudziestym podejściu do jakiegoś bossa, czy etapu każdemu może się odechcieć. Nie chce mi się szukać kolejnych ludzi do wspólnej gry, za dużo jest dzieci na serwerach. Myślę że to nie ostatni post w tym temacie, 😁 jeszcze się wam napłaczę.
0 kudosDirian   @   14:16, 04.02.2020
Cytat: febra1976
Pytanie do graczy którzy mają już tę zacną grę ukończoną: co z dlc?


Pierwsze DLC jest dość proste (to ze śniegiem Dumny ), trochę tam błądzenia, przeciwnicy stosunkowo łatwi do rozpracowania. Natomiast to drugie, The Ringed City, to już wyższa szkoła jazdy. Ja grałem tylko chwilę, ale już na początku daje popalić Diabelski pomysł
0 kudosfebra1976   @   20:09, 04.02.2020
Yyyy. To może na początek Tancerkę skubnę, odpoczywałem od gry sporo czasu może ze świeżą głową dam rady 😁
No i tango z Tancerką już za mną, tłukła mnie niemiłosiernie. Za wolny byłem, dopiero za 9'tym razem dałem rady. Na golasa tak gwoli ścisłości, poleciała nawet tarcza. Tylko dopalony długi miecz i pierścienie, ogrody już zeksplorowane, czas na kolejnego bossa.
0 kudosDirian   @   14:39, 05.02.2020
Cytat: febra1976
Yyyy. To może na początek Tancerkę skubnę, odpoczywałem od gry sporo czasu może ze świeżą głową dam rady 😁
No i tango z Tancerką już za mną, tłukła mnie niemiłosiernie. Za wolny byłem, dopiero za 9'tym razem dałem rady. Na golasa ta gwoli ścisłości, poleciała nawet tarcza. Tylko dopalony długi miecz i pierścienie, ogrody już zeksplorowane, czas na kolejnego bossa.


Ja sobie już DSIII ściągnąłem, tylko muszę save gdzieś poszukać, chyba na dysku miałem kopię zrobioną. I wtedy ruszam do The Ringed City. Chociaż jeszcze chyba jakiegoś bossa opcjonalnego z podstawki nie ubiłem z tego co pamiętam, to może pierw się nim zajmę...
0 kudosfebra1976   @   21:05, 10.02.2020
Uff. Odczuwam mocno brak skilla, najgorsze jest to że to nie o bossów się rozchodzi. Tłuką mnie niemiłosiernie przeklęte pancerniaki, zwłaszcza ci grubi 😭.
Zawsze gdzieś mnie przydybią, najgorsze jest to że poprzednio jakoś nie miałem z nimi takich problemów. Strach pomyśleć o DLC, nie wspominając o pozostałych bossach. Lothric, Bezimienny, czy Dusza Pogorzelisk. Oj będzie bolało, jednak tym razem się nie poddam. Mam czas do wydania Residenta 3 remake, może się uda 😆
0 kudosfebra1976   @   12:48, 12.02.2020
To chyba ostatni post w tym temacie, chmm szkoda.
Droga do zakończenia gry została przede mną zamknięta przez buga. Owszem jeszcze kilka ładnych godzin rozgrywki mnie czeka, jednak zakończenie jest już poza moim zasięgiem. Raczej nie będę miał tyle samozaparcia by grać od nowa, FromSoftware ach ty!
😭
Dodaj Odpowiedź