Technobabylon (PC) - okladka

Technobabylon (PC)

Premiera:
21 maja 2015
Premiera PL:
21 maja 2015
Platformy:
Gatunek:
Przygodowa
Język:
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
brak danych
Strona:

ObserwujMam (2)Gram (0)Ukończone (1)Kupię (2)

Opis Technobabylon (PC)
Materdea @ 23:26 29.05.2015
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Wielbiciel literatury przez małe p, gier przez duże G, a także muzyki (tu już bez wyróżnień). Do tego klasyczna męska elegancja, savouir-vivre i szeroko pojęta estetyka. Kontakt: m.trochonowicz@miastogier.pl

Śr. długość gry: 11h 36min

+ czaswięcej

Technobabylon to klasyczna gra przygodowa utrzymana w stylu retro. Za produkcję odpowiada studio Wadjet Eye Games - weterani gatunku point & click oraz pixel artu.

Technobabylon powstało w oparciu o epizodyczną przygodówkę przygotowywaną w 2010 roku przez Technocrat Games. Ukazały się tylko 3 odcinki z planowanych 8. Wadjet Eye Games przejęło koncept oraz ogólne założenia, nadało produkcji nowy sznyt i zadbało o głosy wirtualnych postaci.

Akcja tytułu przenosi gracza do utopijnego miasta w roku 2087. Społeczeństwo uzależnione jest od Transu - substancji pozwalającej zamienić konieczność kontaktu z żywymi osobami w całkiem przyjemny, narkotykowy seans; sprawy administracyjne przejął superkomputer Centrala, zaś totalitarna organizacja CEL sprawuje pieczę nad porządkiem obywateli. Podczas zabawy wcielamy się w trójkę bohaterów.

Doktora Charlie Regis jest naukowcem we wspomnianej organizacji CEL. Pewnego dnia nieznani sprawcy zaczynają szantażować poważaną personę, a wszystko przez morderstwo żony sprzed 20 laty i ich nienarodzone dzieci. Latha Sesame to kobieta uzależniona od Transu, w dodatku cierpiąca na agrofobię, czyli lęk przed otwartymi przestrzeniami. Jest po jednej próbie samobójczej i teraz musi na nowo nauczyć się żyć w nieprzyjaznym środowisku. Max Lao pełni służbę policjantki w wyniszczonym i ogarniętym dyktaturą mieście. Jej lojalność zostaje wystawiona na próbę, kiedy otrzymuje rozkaz aresztowania swojego kochanka.

Produkcja Wadjet Eye Games reprezentuje gatunek klasycznych przygodówek point & click. Należy wykazać się umiejętnością eksplorowania lokacji, kojarzenia faktów i wykorzystywania dostępnych przedmiotów. Naszymi priorytetami są rozmowy z postaciami niezależnymi oraz zbieranie użytecznych rzeczy.

Oprawa graficzna Technobabylon utrzymana jest w klasycznym stylu pixel art. Dzieło jak żywo przypomina gry z przełomu XX wieku, a dodatkowo reprezentuje klimat cyberpunku.

Screeny z Technobabylon (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?