DiRT Rally (PC) - okladka

DiRT Rally (PC)

Premiera:
07 grudnia 2015
Premiera PL:
05 kwietnia 2016
Platformy:
Gatunek:
Wyścigi / Symulacja
Język:
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (45)Gram (9)Ukończone (1)Kupię (6)

Opis DiRT Rally (PC)
Dirian @ 16:41 27.04.2015
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!

Śr. długość gry: 15h 0min

+ czaswięcej

DiRT Rally to kolejna odsłona serii DiRT, która stanowi spuściznę po poprzednim cyklu Colin McRae. Produkcja reprezentuje gatunek symulatorów rajdowy, zaś za jej stworzeniem stoi studio Codemasters.

Brytyjskie studio postanowiło odejść od rozrywkowego charakteru serii DiRT, przygotowując tym razem odsłonę nastawioną na symulacyjne podejście do rajdów. Tytuł oferuje realne odcinki z kalendarza 2015 FIA World Rallycross Championship, licencjonowane pojazdy i przede wszystkim wymagający system prowadzenia pojazdów, oparty na zaawansowanej fizyce. Twórcy dokładnie przeanalizowali zachowanie samochodów rajdowych na konkretnych nawierzchniach, w efekcie czego nawet drobna nierówność czy rozsypany na asfalcie żwir mają wpływ chociażby na przyczepność.

Gra oferuje kilkadziesiąt szczegółowo odwzorowanych rajdówek oraz kilkadziesiąt tras, umieszczonych w kilku państwach. DiRT Rally to także rozbudowany wątek menadżerski, w którym zarządzamy swoim zespołem. Możemy zatrudniać nowych mechaników, zwalniać ich czy szkolić. Dobre zaplecze jest niezbędne, jeżeli chcemy osiągać wysokie pozycje w rankingu, podobnie jak umiejętność dostosowania samochodu do warunków panujących na trasie, co można uczynić w warsztacie. Nie zabrakło tu ponadto systemu zniszczeń, czy też mechanicznego zużywania się części w trakcie odcinków specjalnych.

Gra pod względem oprawy wizualnej nie wyznacza nowych standardów, ale nie brakuje w niej zaawansowanych elementów pogodowych, jak gęste ulewy czy opady śniegu. Każda trasa została do tego szczegółowo odwzorowana, żeby wrażenia z rozgrywki były jak najlepsze.

Wymagania: Twórcy gry DiRT Rally ujawnili jej wymagania sprzętowe. Szczegóły dostępne są w zakładce wymagań naszej encyklopedii.
PEGI: Od 3 lat
Screeny z DiRT Rally (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosviper67   @   14:38, 28.11.2016
Jak dla mnie mocno przeciętna ta gra...
0 kudosJackieR3   @   14:47, 28.11.2016
Cytat: viper67
Jak dla mnie mocno przeciętna ta gra...

Tak jak i wszystkie gry w dzisiejszych czasach. Smutny
0 kudosMatip50   @   11:06, 27.11.2021
Też uważam że jest słaba, rozumiem że to symulator ale więcej fanu miałem grając kilkanaście lat temu grając w Richards Burn rally gdzie wypadałem z trasy na każdym zakręcie.