Sunless Sea (PC) - okladka

Sunless Sea (PC)

Premiera:
06 lutego 2015
Premiera PL:
06 lutego 2015
Platformy:
Gatunek:
Strategiczna / RPG
Język:
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
brak danych
Strona:

ObserwujMam (12)Gram (1)Ukończone (0)Kupię (2)

Opis Sunless Sea (PC)
Materdea @ 18:23 17.02.2015
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻

Śr. długość gry: nie podano

+ czaswięcej

Sunless Sea to niezależna produkcja studia Failbetter Games. Najkrócej można opisać ją jako skrzyżowanie strategii z cRPG.

W Sunless Sea wcielamy się w postać kapitana parowca i trafiamy do stolicy Anglii, Londynu. Kierując swym statkiem musi pozytywnie kończyć misje, które są mu zlecane. Przemierzamy zatem podziemny ocean po brzegi wypełniony skarbami, ale także piratami oraz potworami. Po pomyślnie ukończonych zadaniach otrzymujemy punkty doświadczenia, co przybliża nas do kolejnych umiejętności możliwych do odblokowania. Możemy, a także musimy, rozwijać własną załogę, gdyż kamraci posiadają nie tylko bardzo bogaty rys biograficzny, a również wiele innych przydatnych funkcji.

Akcję obserwujemy z "perspektywy Boga", a więc z góry. Jednostką wodną nie tylko sterujemy ustalając wcześniej załogę, zapasy, trasę etc., ale również zdalnie nią kierując. Dzięki temu możemy zmodyfikować nasze miejsce przeznaczenia, by udać się do punktu zainteresowania, który np. pojawił się dopiero przed chwilą.

Świat Sunless Sea charakteryzuje się tym, że większość terytoriów jest generowana losowo. Oznacza to, że za tym samym rogiem może czaić się na nas albo przedziwny stwór, albo zakopany piracki skarb. Ponadto dzieło Failbetter Games charakteryzuje się niecodzienną stylistyką. Klimat utrzymany został w atmosferze steampunku w połączeniu z wczesnym gotykiem. Uniwersum nie jest wierne historycznym faktom, ponieważ wiele wynalazków lub urządzeń tam występujących nie mogło istnieć w epoce wiktoriańskiego Londynu.

Screeny z Sunless Sea (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?