Homeworld Remastered Collection (PC) - okladka

Homeworld Remastered Collection (PC)

Premiera:
25 lutego 2015
Premiera PL:
07 maja 2015
Platformy:
Gatunek:
Strategiczna
Język:
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (5)Gram (0)Ukończone (0)Kupię (2)

Opis Homeworld Remastered Collection (PC)
Redakcja MiastoGier.pl @ 08:30 26.01.2015

Śr. długość gry: nie podano

+ czaswięcej

Homeworld Remastered Collection to zestaw dwóch zremasterowanych części serii Homeworld. W pakiecie znajdują się odświeżone wersje gier Homeworld i Homeworld 2 oraz ich oryginalne wydania. Twórcy zatroszczyli się przede wszystkim o znacznie usprawnioną oprawę graficzną obu klasyków, która obsługuje m.in. rozdzielczość 4K.

  • Homeworld

Kharak. Ojczysta planeta rasy Kushan, której przedstawicielem jesteś ty. Twoi naukowcy zaczęli badać DNA rasy i organizmów zamieszkujących Kharak. Celem było odpowiedzenie sobie na pytanie, czy na tej pustynnej planecie, gdzie praktycznie da się żyć tylko na terenach polarnych, można przeprowadzić ogólnie pojęty terra forming rozszerzając życiową przestrzeń? Przeszłość twojej rasy została całkowicie zapomniana, a wyniki analiz były szokujące: brak cech wspólnych pomiędzy rasą Kushan a innymi mieszkańcami Kharak. Zatem, jakie jest pochodzenie człowieka, twoje pochodzenie?

Prace geologiczne na pustyniach doprowadziły do odnalezienia pradawnego statku Khar-Toba. Tam, głęboko pod ziemią, na jego pokładzie znajdował się artefakt-kamień. Kamień Przewodni, na którym wyryto mapę Galaktyki... To ona pokazała wyrytą linią Hiigarę - dom, świat ojczysty.

Oto zjednoczone klany rasy Kushan wyznaczyły sobie teraz jeden tylko cel - powrócić na Hiigarę, gdzie znajduje się dom nas wszystkich. Twój także. Rozpoczęto budowę Statku-Matki (Mothership) - konstrukcji zdolnej do przetrwania tak dalekiej podróży, nowym centrum dowodzenia militarno-naukowym ludzi. Jego stworzenie zajęło 60 lat. Ostatecznie Statek miał 6 kilometrów wysokości, a konstrukcja mostku była możliwa jedynie poprzez poświęcenie ludzkiego organizmu. Owym żywym rdzeniem stała się pani naukowiec Karan S'jet, od finalnego stadium budowy fizycznie zintegrowana z wielkim statkiem, ochrzczona mianem Dowództwa Floty.

Twoja przygoda rozpoczyna się wraz z oderwaniem się Statku Matki od stoczniowego doku. Przed tobą galaktyczna kampania, której finałem jest prawdziwa Valhalla - dom wszystkich ludzi, Hiigara. Będziesz dowodził zróżnicowaną flotą w pełnym trójwymiarze. Nie zaświadczysz ani metra kwadratowego ubitej ziemi. Wszystkie rozgrywać się będzie w kosmicznej próżni, gdzie znaczenie ma nie tylko długość i szerokość, ale także wysokość. Czy poradzisz sobie z obcymi najeźdźcami chcącymi zatrzymać twoją rasę daleko przed odnalezieniem Hiigary?

  • Homeworld 2

Sequel najlepszego "kosmicznego" RTS-a i jednego z najlepszych w historii rynku PC. Fabuła rzuca nas sto lat po walce Kushan z potężną obcą rasą Vaygr. Tutaj poznamy nie tylko jedną planetę (Hiigarę, jak to miało miejsce w pierwowzorze), ale kulturę całej Galaktyki, która pozwoli zrozumieć obyczaje innych ras, klanów i odłamów (np. kupcy Bentusi).

Nadal przyjdzie nam stawać w szranki z morderczymi najeźdźcami, jednak znaczna część floty została zmodernizowana i zamieniona innymi jednostkami. Kilka okrętów pozostało nietknięty, choćby rozpoznawalny Mothership, jednakże bez niego Homeworld nie byłby Homeworldem. Ciekawą nowością jest opcja modyfikacji usprawnień wprowadzanych do myśliwców, bombowców i całej reszty floty. Teraz to my możemy decydować o tym, czy przykładowo zainstalować sprawniejsze silniki, czy potężniejsze działka. Cała kampania zaś owocuje w masę drobiazgów, np. pozostałości po innych cywilizacjach, co niebagatelnie wpływa na klimat rozgrywki i wrażenie obcowania w "prawdziwym" (wszech)świecie. Single Player zawiera w sobie 15 misji, acz poza tym nadal mamy do dyspozycji tryb gry wieloosobowej, gdzie maksymalnie sześciu graczy naraz może urzeczywistniać swe zdolności kosmicznych strategów.


Wkład w encyklopedię mieli:   Materdea,
PEGI: Od 7 latZawiera przemocZawiera kontrolowane rozgrywki sieciowe
Screeny z Homeworld Remastered Collection (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?