Broken Sword: Anioł Śmierci (PC) - okladka

Broken Sword: Anioł Śmierci (PC)

Premiera:
15 września 2006
Premiera PL:
26 stycznia 2007
Platformy:
Gatunek:
Przygodowa
Język:
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (88)Gram (17)Ukończone (23)Kupię (3)

Opis Broken Sword: Anioł Śmierci (PC)
Redakcja MiastoGier.pl @ 02:00 14.06.2009

Śr. długość gry: 9h 30min

+ czaswięcej

Badacze Biblii od dawna zgadzają się co do tego, że Mojżesz nie był tylko zwykłym pasterzem. Mówi się o tym, że od wczesnych lat zdradzał zafascynowanie tajemniczą nauką alchemii. Studiował zapiski, które już wówczas były bardzo stare - skąpe pozostałości po dawno wygasłych cywilizacjach. Powiada się, że pośród tych zwojów znajdował się prymitywny projekt broni o niezwykłej mocy.

Mojżesz zdołał zbudować tę broń i kiedy Faraon odmówił pozwolenia na wyjście Synów Izraela z Egiptu, użył jej ujawniając światu niszczącą siłę. Była to ostatnia i najbardziej przerażająca z plag - Egipcjanie nazwali tę broń Aniołem Śmierci. Faraon skapitulował, rozpoczął się Eksodus... Setki lat po tych wydarzeniach pamięć o Aniele Śmierci zaginęła. Przynajmniej tak się wszystkim wydawało.

Anioł Śmierci to czwarta część jednej z najpopularniejszych serii komputerowych gier przygodowych, Broken Sword. Powraca w niej dobrze znany miłośnikom wcześniejszych tytułów George Stobbart. Prowadząc śledztwo w sprawie zniknięcia atrakcyjnej kobiety i rozwiązując kolejne łamigłówki, znów będzie musiał uratować świat od zagłady.

* W prezencie trzecia część serii, Broken Sword: The Sleeping Dragon.
* Zachowując doskonale znaną z wcześniejszych części mieszankę humoru i mrocznego thrillera, The Angel of Death wprowadza nowy silnik graficzny, który prezentuje wydarzenia w grze z najdrobniejszymi szczegółami.
* Niezwykła różnorodność charakterologiczna postaci została pogłębiona dzięki użyciu Wirtualnego Systemu Aktorstwa. Związek gracza z bohaterami wzmocni niezwykle realistyczna mimika twarzy.
* Graczom przyjdzie zwiedzić wiele zakątków z całego świata, odwzorowanych z zachowaniem najmniejszych detali.
* Po raz pierwszy w historii serii wprowadzono sytuacje z systemem presji czasowej, dzięki czemu gra nigdy nie wyda się nudna.
* Wymagające, lecz posiadające logiczne umotywowanie łamigłówki, z wykorzystaniem historyczne tła i teorii spiskowych.


Wkład w encyklopedię mieli:   Andziorka,
PEGI: Od 12 latZawiera przemoc
Screeny z Broken Sword: Anioł Śmierci (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudospafeu   @   13:51, 25.06.2009
Gra dobra ale mi się szybko znudziła.
0 kudosDHeinich   @   11:48, 20.07.2009
Bardzo dobra ( i śmieszna Uśmiech ) przygodówka, długo przed nią siedziałem, ale każda gra kiedyś się znudzi...
0 kudoswamakar   @   23:04, 10.11.2010
Jestem na początku gry i od razu mi się spodobała. Ciekawa fabuła, grafa nie urzeka, ale jest, dobry dubbing, grywalność na wysokim poziomie. Gra trzyma poziom.

Moja ocena 8-/10

Ten minusik za ... zapomniałem
0 kudossebogothic   @   20:40, 14.12.2013
Od dawna miałem chrapkę na taką przygodówkę. Starożytny manuskrypt, skomplikowana intryga w którą zamieszany jest Watykan, podróże po świecie, wątek miłosny, słowem klasyka. Trochę mogę mieć zastrzeżenia do niektórych wątków czy niezbyt udolnych scenek. ukryty tekst, kliknij aby zobaczyć
Dlaczego Maria zginęła? Jakoś nie widziałem żeby ją postrzelono. Tak samo jak ten ksiądz Marek dostał w ramię a padł nieżywy...

Jednak podsumowując gra mnie bardzo wciągnęła i na jakiś czas zaspokoiła mój apetyt na przygodówki.
Dodaj Odpowiedź