Valkyria Chronicles (PC) - okladka

Valkyria Chronicles (PC)

Premiera:
11 listopada 2014
Premiera PL:
11 listopada 2014
Platformy:
Gatunek:
RPG
Język:
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
brak danych
Strona:

ObserwujMam (2)Gram (0)Ukończone (2)Kupię (1)

Opis Valkyria Chronicles (PC)
Hawk @ 13:38 31.10.2014
"Hawk"

Śr. długość gry: 38h 0min

+ czaswięcej

Valkyria Chronicles jest grą RPG z elementami strategii turowej pochodzącą z Kraju Kwitnącej Wiśni. Mamy tutaj tło historyczne - II wojnę światową - lecz na tym podobieństwa do historycznej prawdy się kończą. Akcja rozgrywa się na terenie Galii, która dzielnie odpiera ataki napastników, Imperium Wschodnioeuropejskiego. Wcieliwszy się w dwójkę bohaterów - Alicję Melchiott i Welkina Gunthera - walczymy pod sztandarem Atlantyckiej Federacji.

Główną potyczkę poprzedza ekran mapy taktycznej. Tutaj mamy podgląd na wszystkie jednostki na mapie i możliwość ich dogodnego rozmieszczenia. Po tym zabiegu przystępujemy do działania, gdzie bezpośrednio wydajemy rozkazy każdej jednostce, już z bliższej perspektywy.

W bitwie maksymalnie bierze udział dziesięć jednostek. Każda z nich dysponuje bronią z wojennego okresu, jakimi jest szeroki arsenał broni palnej oraz opancerzonych pojazdów, w tym także czołgów. Aby urozmaicić zabawę, developer wprowadził specjalne umiejętności dla oddziałów, przez co dodatkowo mogą one być wzmocnione przykładowo energetyczną tarczą. Całość prezentuje się w mangowej, kreskówkowej konwencji wspominającej o genezie omawianego tytułu.

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosMicMus123456789   @   13:18, 20.07.2017
Valkyria Chronicles okazało się bardzo dobrą grą ze świetną historią i bardzo przyjemną rozgrywką. Przyznam, że po ukończeniu gry i wcześniejszym zapoznaniu się z anime stwierdzam, że anime bardzo spłycili względem gry. Anime ma zmienioną fabułę i brak kilku postaci.