Icewind Dale: Enhanced Edition (PC) - okladka

Icewind Dale: Enhanced Edition (PC)

Premiera:
30 października 2014
Premiera PL:
30 października 2014
Platformy:
Gatunek:
RPG
Język:
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
brak danych
Strona:
brak danych

ObserwujMam (7)Gram (0)Ukończone (3)Kupię (0)

Opis Icewind Dale: Enhanced Edition (PC)
Redakcja MiastoGier.pl @ 15:35 01.09.2014

Śr. długość gry: 25h 0min

+ czaswięcej

Icewind Dale: Enhanced Edition to ulepszona edycja gry z 2000 roku posiadająca usprawniona oprawę graficzna, dodatki Heart of Winter i Trials of the Luremaster oraz szereg nowych umiejętności, multiplayer i kilka innych elementów.

Icewind Dale to rozbudowana gra cRPG, stworzona przez studio Black Isle Studios. To właśnie oni wykreowali też jednych z ikonicznych reprezentantów tegoż gatunku, czyli Fallout 1 i 2 oraz Planescape: Torment.

Podczas uczestnictwa w Icewind Dale gracz ma okazję przeżyć pełną niebezpieczeństw podróż, która zaprowadzi go na mroźną północ. W ten oto sposób dotrze on do terenów tytułowego Icewind Dale. Doliny, którą musimy oswobodzić z opanowującego ją zła, a jednocześnie uratować świat przez zagładą.

Aby to zrobić zwiedzimy wiele fantastycznych i rozbudowanych miejsc. Na naszej drodze staną ogromne miasta, tajemnicze świątynie, przerażające więzienia oraz niezwykle stare ruiny, w których niegdyś rządziły Elfy i Krasnoludzie. Teraz pozostał po nich jedynie cień dawnej świetności, ale mimo wszystko i tak warto do nich zaglądnąć, choćby po to, aby znaleźć ukryte skarby i wyposażyć drużynę na dalszą podróż.

Jak na grę cRPG przystało, przygodę w Icewind Dale zaczynamy od wykreowania nowej postaci. Służy do tego prosty edytor, z pomocą którego definiujemy garść statystyk, określających nasze właściwości bojowe. W miarę progresji w grze zbieramy punkty doświadczenia, a te następnie zamieniamy na dodatkowe umiejętności, tudzież usprawniamy już posiadane. Możliwości są ogromne i to właśnie one stanowią najistotniejszy atut projektu. Co istotne, podczas rozgrywki nie jesteśmy sami, towarzyszy nam bowiem wierna grupa kompanów, którzy również ciągle się rozwijają.

Icewind Dale działa na silniku graficznym BioWare Infinity Engine, który wcześniej znalazł zastosowanie m.in. w Baldur's Gate. Dzięki niemu oprawa wizualna jest szczegółowa i przejrzysta, a świat wypełniają efekty specjalne.

Screeny z Icewind Dale: Enhanced Edition (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?