Dead Rising 3 (PC) - okladka

Dead Rising 3 (PC)

Premiera:
05 września 2014
Premiera PL:
05 września 2014
Platformy:
Gatunek:
Akcja
Język:
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
Strona:
brak danych

ObserwujMam (15)Gram (1)Ukończone (5)Kupię (2)

Opis Dead Rising 3 (PC)
bigboy177 @ 23:37 09.06.2014
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!

Śr. długość gry: 10h 10min

+ czaswięcej

Dead Rising 3 to kolejna odsłona cyklu firmy Capcom, w którym pierwsze skrzypce grają wszędobylskie Zombie, a główny bohater produkcji stara się przetrwać w obliczu istotnej przewagi tegoż chodzącego ścierwa.

Protagonistą Dead Rising 3 jest młody chłopak imieniem Nick. Poznajemy go kiedy walczy o życie z nieumarłymi, a jako broń służy mu wszystko, co znajdzie. Może to być nie tylko pistolet, nóż, czy miecz, ale również pałka baseballowa, kij do golfa, a nawet kawałek deski, tudzież wazon - wszystko jest dobre żeby rozwalić łeb nieprzyjacielowi.

Akcja rozgrywa się w dziesięć lat po wydarzeniach ukazanych w Dead Rising 2. Główny bohater trafia na rozległe tereny miejskie Los Perdidos, a jego zadaniem jest znalezienie sensu w tym, co obserwuje dookoła oraz ucieczka z opanowanego przez nieumarłych miasta, zanim wojsko przypuści atak, zrównując je z ziemią. Na szczęście w swej podróży nie jest on całkowicie sam. Prócz tego, że w grze co jakiś czas natrafiamy na postaci niezależne, Dead Rising 3 oferuje także tryb współpracy, w którym maksymalnie dwie osoby, przemierzają wspólnie tereny miasta, wykonując zadania i podejmując trudne decyzje.

Co ciekawe, tryb współpracy nie został do gry wrzucony jako dodatek. Wszelkie poczynione w nim postępy przenoszone są do zabawy dla jednego gracza, a zatem misja zakończona ze znajomym, jest także zakończona w naszej osobistej sesji rozgrywki. Na szczęście decyzje nie są wykute w kamieniu. Questy można powtarzać, podejmując inne, być może lepsze, decyzje i popychając fabułę w innym kierunku.

Podstawową cechą projektu jest ogromna swoboda. Gracz nie musi się ograniczać do wykonywania głównego wątku fabularnego, może po prostu zwiedzać pełne niebezpieczeństw lokacje i poszukiwać przydatnych przedmiotów. System craftingu pozwala składać broń dosłownie z wszystkiego, a pomysłowość zapewnia przewagę nad bezmózgimi zombie.

Dead Rising 3 obsługuje technologię SmartGlass oraz Kinecta. Ta pierwsza pozwala połączyć z konsolą Xbox One smartphona albo tableta, a następnie możliwe jest otrzymywanie informacji na temat rozgrywki bezpośrednio na urządzenie mobilne. Jeden z bohaterów niezależnych może też dzwonić go gracza i wysyłać mu wiadomości sms, co zwiększa immersję i interakcję z tytułem. Tablet może też służyć jako osobiste PDA, którym dysponuje protagonista w grze.

Tytuł działa na zaawansowanym silniku graficznym, generującym przejrzystą, pełną detali oprawę wizualną. Największe wrażenie robią hordy nieumarłych, na które składają się dziesiątki pokrak.


Wkład w encyklopedię mieli:   Materdea, Dirian,
PEGI: Od 18 latZawiera przemocZawiera sceny wywołujące strach
Screeny z Dead Rising 3 (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosShadek81   @   21:11, 10.10.2014
Nie wiem czy wam, ale mi ten typ z okładki przypomina bardzo Derylla (z serii The Walking Dead)
0 kudosSensei666   @   10:09, 13.10.2014
Myślę że był to zamierzony zabieg...
0 kudosMicMus123456789   @   20:41, 29.09.2016
No i gra ukończona, grało się dobrze choć nie bez zgrzytów. I muszę przyznać, że w dwójkę grało mi się znacznie przyjemniej, ale to chyba wina miasta, które tu jest całkiem sporę, ale na dłuższą metę męczy głównie przez liczne blokady na drogach. Dużym plusem jest historia, która jak się okazuje ma powiązania z poprzednimi częściami i to spore, prawdopodobnie finał historii poznamy w czwórce. Fajną sprawą jest to, że możemy montować broni kiedy chcemy już nie musimy latać do stołu i tam składać kombosy. Ciekawą opcją jest też rozwijanie kombosów, są chyba 3 czy 4 ulepszenia co daje dużo pole do popisu przy eksterminacji zombie.