1944: Bitwa w Ardenach (PC) - okladka

1944: Bitwa w Ardenach (PC)

Premiera:
01 kwietnia 2005
Premiera PL:
10 czerwca 2005
Platformy:
Gatunek:
Strategiczna
Język:
Producent:
Wydawca:
Strona:

ObserwujMam (42)Gram (30)Ukończone (5)Kupię (10)

Opis 1944: Bitwa w Ardenach (PC)
Redakcja MiastoGier.pl @ 02:00 14.06.2009

Śr. długość gry: nie podano

+ czaswięcej

Kontynuacja znakomitych gier taktycznych czasu rzeczywistego: Desert Rats vs. Afrika Korps i D-Day.
1944: Bitwa w Ardenach jest trzecią grą w serii, używającą (ciągle udoskonalanego) engine'u firmy Digital Reality. Podobnie jak poprzednie gry, łączy w sobie znakomitą grywalnośc i efektowność z dokładnym odwzorowaniem realiów i faktów historycznych.

1944: Bitwa w Ardenach zawiera 20 nowych misji dla pojedynczego gracza, składających się z bitew prowadzonych po stronie każdej z armii biorącej udział w tamtych działaniach. Mapy każdego poziomu (bitwy) zostały zaprojektowane zgodnie z historycznymi informacjami na ich temat, na podstawie autentycznych map strategicznych, danych geograficznych i zdjęć z samych bitew. Podobnie, przy tworzeniu 10 map do gry sieciowej, zachowano pełną zgodność z danymi na temat konkretnych działań wojskowych.

Dodatkowo gra zawiera kilka cech niedostępnych do tej pory w tej serii. Przedstawione w grze działania wojenne odbywały się zimą, tak więc twórcy gry musieli wziąć pod uwagę wpływ zimowych warunków na takie elementy jak chociażby prędkość poruszania się piechoty i pojazdów. W grze pojawia się również 15 nowych jednostek, których nie było w poprzednich grach serii.
Cechy gry:

* 3 kampanie oraz 20 misji dla pojedynczego gracza pozwalają dowodzić siłom Aliantów i państw Osi w niektórych z najsłynniejszych bitem II Wojny Światowej.

* 10 map w 3 różnych trybach gry sieciowej do gry w sieci LAN i Internecie (wspierane przez Gamespy).

*Strategia czasu rzeczywistego (RTS) w pełni w 3D, z realistycznymi efektami graficznymi i dźwiękowymi, pozwalającymi jeszcze lepiej wczuć się w historyczną atmosferę gry.

*15 nowych jednostek i broni (Nebelwerfer, SDK FZ 251, Jagdpanther)
W sumie ponad 85 różnych jednostek, każda z własnymi cechami i umiejętnościami (strzelcy, artyleria, czołgi, wsparcie lotnicze).

*Zimowe warunki: pełne śniegu krajobrazy, całkowicie nowe siatki i tekstury roślinności, nowe tekstury wszystkich jednostek piechoty i pojazdów.

*Stres został uwzględniony jako jeden z taktycznych aspektów działań wojennych: zarządzaniu armią, przygotowaniach do bitew, różnych rodzai działań taktycznych i realizmu samej walki.

*Pauza: w każdym momencie gry możesz zatrzymać czas, przemyśleć jeszcze raz taktykę i wydać tak dużo kolejnych rozkazów dla każdej z jednostek, jak tylko chcesz.

PEGI: Od 12 lat
Screeny z 1944: Bitwa w Ardenach (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosRifkin   @   12:29, 12.12.2010
wie ktoś jak zrobić własną armię w trybie scenariusza
0 kudosmarcindom10   @   13:44, 10.02.2011
ja nie wiem ,gram od tygodnia
0 kudosLuckyLuck   @   18:08, 04.03.2011
Bardzo fajna gra strategiczna