King's Bounty: Mroczna Siła (PC) - okladka

King's Bounty: Mroczna Siła (PC)

Premiera:
19 sierpnia 2014
Premiera PL:
19 sierpnia 2014
Platformy:
Gatunek:
Strategiczna / RPG
Język:
- napisy
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (17)Gram (3)Ukończone (3)Kupię (2)

Opis King's Bounty: Mroczna Siła (PC)
DevMat @ 13:06 24.04.2014
"DevMat"

Śr. długość gry: 27h 40min

+ czaswięcej

King's Bounty: Dark Side to kolejna odsłona turowych gier strategicznych z elementami RPG. Za jej opracowanie odpowiada rosyjskie studio 1C-SoftClub.

Fabuła opowiada o losach trzech bohaterów, którzy zostali wygnani przez najeźdźców ze swoich ojczystych stron. Okazuje się bowiem, że orkowie przegrali decydującą walkę o Tristrem i elfy zaczęły plądrować ziemie zielonych stworzeń. Jednak znanemu wojownikowi Orc-Baghyrowi udało się uciec wraz z kilkoma dobrze wyszkolonymi towarzyszami i teraz czeka na okazję by odegrać się na elfach. Gdzie indziej znowu ludzie najechali na Atrixus i zabili króla demonów. Rządy po nim przejęła córka Neoleene, która teraz szuka zemsty. Natomiast wampiry stają przed zagrożeniem wyginięcia z rąk łowców, co powoduje, że jeden z nich o imieniu Daert wyrusza na poszukiwania sojuszników. Losy wszystkich bohaterów spotykają się w czarnej jaskini, gdzie dawno temu uwięziono Pradawne Zło. Po złożeniu tam ślubów i uzbieraniu jako takiej armii, wyruszają odzyskać swoje tereny i zemścić się na napastnikach.

Nowością w serii jest przypisanie każdej z ras odpowiednich umiejętności. Wybierając orka jesteśmy zmuszeni walczyć jako wojownik, demona jako paladyn, a wampira jako mag. Naturalnie każdy z nich korzysta z odrębnych umiejętności i sprawdza się w innych sytuacjach. Twórcy przygotowali inne kampanie dla każdego z nich, dzięki czemu gracz może poznać historię z różnych perspektyw, spotkać nowych towarzyszy, którzy pomogą w czasie bitwy, zrekrutować nowe jednostki oraz znaleźć kolejne artefakty. Wszystko to w ponad 100 zadaniach i 15 nowych lokacjach.


Wkład w encyklopedię mieli:   Rogi2, MicMus123456789,
PEGI: Od 12 latZawiera przemoc
Screeny z King's Bounty: Mroczna Siła (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosMicMus123456789   @   11:51, 05.07.2017
KB Mroczna Siła okazała się być udaną częścią serii choć niestety mocno już wyeksploatowaną. Od King's Bounty: Legenda z 2008 roku w serii niewiele się zmieniło. Jedyną ciekawostką jest możliwość grania bezpośrednio siłami mroku i bycie złym bohaterem, bo jednak obalamy królestwa, porywamy ludzi itd.