This War of Mine (PC) - okladka

This War of Mine (PC)

Premiera:
14 listopada 2014
Premiera PL:
05 grudnia 2014
Platformy:
Gatunek:
Akcja / Przygodowa
Język:
- napisy
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (52)Gram (12)Ukończone (19)Kupię (8)

Opis This War of Mine (PC)
Dirian @ 19:28 12.03.2014
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!

Śr. długość gry: 13h 48min

+ czaswięcej

This War of Mine to gra z gatunku survival od polskiego dewelopera 11 bit studios. Zadanie gracza polega na kierowaniu grupką ludzi, którzy znaleźli się w wyjątkowo kiepskiej sytuacji - ich miasto oblężone jest przez wrogą armię, a perspektywy ucieczki z ogarniętej wojną metropolii są wyjątkowo niewielkie.

Rozgrywkę rozpoczynamy w pewnym domu, znajdującym się w samym centrum wojennych wydarzeń. To właśnie tam zamieszkuje wspomniany zespół, nad którym gracz przejmuje kontrolę. Gameplay podzielony jest na dwie pory - dzień oraz noc. Przy blasku słońca pozostajemy w mieszkaniu, tworząc rozmaite przedmioty, lecząc naszych podopiecznych i przydzielając im zadania, mające na celu rozdysponowanie wolnego czasu i wytworzenie rzeczy niezbędnych do przetrwania w okupowanym mieście.

Ciekawszy etap rozpoczyna się jednak wraz z nastaniem zmroku. Wówczas patrolujący miasto snajperzy, ze względu na ograniczoną widoczność, udają się na spoczynek, a nasi podwładni mogą wyślizgnąć się z budynku. Choć taką wyprawę ciężko nazwać bezpieczną, to nie ma innego wyboru - jedzenie szybko się kończy, a choroby, na jakie zapadają nasi podopieczni, ciężko wyleczyć bez zapasu lekarstw. 

Zanim jednak wyruszymy na poszukiwania, trzeba przydzielić zadania każdemu członkowi ekipy - część zostanie w bazie, broniąc ją przed nieprzyjacielem, inni udadzą się na zasłużony odpoczynek, a grupa śmiałków wyruszy na poszukiwanie niezbędnych dóbr. Akcja gry prezentowana jest z perspektywy 2D, a miasto po którym się poruszamy, wygląda zawsze tak samo. Losowe są natomiast elementy, jakie znajdujemy w budynkach, a także występujące tam pułapki czy zamieszkujący je lokatorzy. Część będzie przyjaźnie nastawiona, inni mogą potrzebować pomocy - będziemy mogli wymienić się informacjami w zamian za np. lekarstwa, rozszerzyć grupę o nowych członków, lub też totalnie zignorować obcych. Pojawią się także osoby wrogo nastawione, co może doprowadzić do nieprzyjemnej konfrontacji.

11 bit studios postarało się o jak najlepsze odwzorowanie wojennych realiów - w grze nie brakuje mrocznych, momentami brutalnych i dających do myślenia scen.


Wkład w encyklopedię mieli:   Materdea,
PEGI: Od 18 latZawiera przemocZawiera mocny językZawiera sceny wywołujące strach
Screeny z This War of Mine (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudospawelecki96   @   01:12, 25.07.2014
Kiedy się dowiedziałem o grze pokazującej wojenne realia od strony cywili byłem w siódmym niebie - w końcu coś nowego, ciekawego a nie kolejny samograj z gatunku FPS. Teraz, jak czytam opis, mam wrażenie, że to będzie bardziej coś na modłę ekonomicznej strategii w połączeniu z przygodówką - czyli można pewnie zapomnieć o fajnej, emocjonującej fabule. Czyli kicha Poirytowany Ale poczekamy zobaczymy i obym się mylił.
0 kudosPredaToRxd123   @   18:13, 18.11.2014
Bardzo fajna gierka przegrałem już z 4 godziny w nią Uśmiech
0 kudossadun23   @   00:01, 21.11.2014
Bardo fajny motyw surwiwalowy w końcu coś bez zooombie Uśmiech wykonanie fajne jedyny minus to długość Smutny i to że cały czas w tej samej ruderze zaczynamy mam nadzieje ze będą aktualizacje nowe mapy, dodatkim itp bo szkoda zmarnować taki potencjał gry :/
0 kudosnovy13   @   22:18, 02.12.2014
Też mi się bardzo podoba i gra inna graficznie itd. Gra inna niż tradycyjne które mi się ostatnio mocno znudziły
0 kudosnovy13   @   10:42, 05.12.2014
Choć mam wrażenie że trudność gry jest porównywalna z życiem na wojnie, głód, zmęczenie i w plecy można dostać kulke
0 kudosHighline   @   23:25, 07.12.2014
Gry w realiach Wschodniej Europy to wciąz rzadkość, tym bardziej jak to gra nie bojaca się ukazać mogących realnie zaistnieć sytuacji a nie jakiś miliard fajerwerków i kupe dymu żeby było niby ciekawiej. Gratulacje za pomysł i sposób realizacji,na pewno wkrótce kupię ten produkt .
0 kudosnovy13   @   09:46, 23.12.2014
Aczkolwiek mocno gra utrudniona że już 5 raz rozpoczynałem grę i standardowo zostałem powystrzelany przez innych szabrowników oraz chodzę chory, ranny i głodny. Jedno znajde np. leki to drugie mi doskwiera i tak w kółko bez poprawy co mnie zaczyna nudzić Smutny
1 kudosguy_fawkes   @   22:15, 07.07.2015
Jestem świeżo po ukończeniu This War of Mine i muszę przyznać, że autorzy stworzyli kawał świetnego powodu do przemyśleń. W takim chociażby The Walking Dead też były decyzje moralne bliskie tutejszy (pomóc komuś, zabrać zapasy itd.), ale obecne tutaj sytuacje wydają się dużo realniejsze i wcale nie chodzi o brak zombiaków. Co prawda mało tutaj historii i kreacji postaci, ale liczy się sam kombinowania, jak przeżyć, decydując nieraz o czyimś być albo nie być. Sam chętnie pomagałem, kiedy tylko mogłem, ale zdarzyła się jedna sytuacja, gdy ukradłem czyjeś zapasy. Usprawiedliwiałem się sam przed sobą, że innego wyjścia nie było, że to źli ludzie, bo do mnie strzelali - tymczasem z taką samą zajadłością broniłem swojego schronienia.
Życzmy sobie, byśmy takie dylematy znali jedynie z gier i reszty mediów, a nie z rzeczywistości...
Dodaj Odpowiedź