Shovel Knight (PC) - okladka

Shovel Knight (PC)

Premiera:
26 czerwca 2014
Premiera PL:
26 czerwca 2014
Platformy:
Gatunek:
Akcja / Zręcznościowa
Język:
Producent:
Wydawca:
brak danych
Dystrybutor:
brak danych
Strona:

ObserwujMam (2)Gram (0)Ukończone (2)Kupię (1)

Opis Shovel Knight (PC)
Ager @ 01:38 31.12.2013
Piotr "Ager"

Śr. długość gry: 6h 0min

+ czaswięcej

Shovel Knight to klasyczna przygodowa gra akcji wykonana w ośmiobitowej stylistyce, powstała dzięki sfinansowaniu w serwisie Kickstarter. Za jej stworzenie odpowiada niezależne Yacht Club Games.

Sterujemy poczynaniami tytułowego Shovel Knighta, który przemierzając dwuwymiarowy świat fantasy, stara się uratować swoją wybrankę serca od złej wiedźmy. Fabuła jest tutaj tylko pretekstem dla właściwej rozgrywki obserwowanej z boku jak w klasycznych platformówkach. Naszym głównym orężem, spełniającym również kilka innych funkcji, jest łopata pozwalająca m.in. przebijać się przez chmary przeciwników. Wśród nich nie zabrakło oczywiście zróżnicowanych i wymagających sporej zręczności bossów.

Shovel Knight nagradza spostrzegawczość możliwością łatwiejszego ukończenia etapu za sprawą uruchamianych mechanizmów. Gra zresztą często pozwala na interakcję z elementami otoczenia, a kolorytu dodaje jej tryb multiplayer dla maksymalnie czterech osób oraz ścieżka dźwiękowa Jake'a Kaufmana rodem ze starych konsol typu NES.


Wkład w encyklopedię mieli:   denilson,
PEGI: Od 7 lat
Screeny z Shovel Knight (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?